Zarządzanie Życiem

ZARZĄDZANIE ŻYCIEM

Znalezione obrazy dla zapytania sense of life

Jak mądrze zarządzać własnym życiem?

Jak zauważa Stephen Covey naszym życiem kierują dwa przyrządy: zegar i kompas.

Zegar symbolizuje nasze zobowiązania, spotkania, rozkłady zajęć, cele itp.

Kompas natomiast symbolizuje to wszystko, co uważamy za ważne w naszym życiu.

Do konfliktu dochodzi wówczas gdy dostrzegamy rozbieżność między zegarkiem a kompasem – kiedy to, co robimy, nie współgra z tym, co jest dla nas najważniejsze. Czujemy się wtedy schwytani w pułapkę, kontrolowani przez innych ludzi i okoliczności. Ciągle wydaje nam się, że natłok spraw tworzy mur nie do przebicia – gasimy punkty krytyczne i żyjemy ze świadomością, że nie znajdujemy czasu na to, o czym wiemy, że jest dla nas istotne.

Jak można temu zapobieć?

Jest na to sposób. Musisz przede wszystkim bardzo dobrze wsłuchać się w siebie i odkryć, co jest Twym kompasem. To, co jest dla Ciebie naprawdę ważne to Twoje życiowe powołanie, czyli długofalowy, ambitny, inspirujący, ważny, motywujący, nadrzędny cel życia.

Czym jest misja życiowa i dlaczego jej odkrycie jest tak ważne?

Misja życiowa to silne poczucie długofalowego celu życiowego, kierunku w jakim się podąża. Misja to wypadkowa pasji, zainteresowań, dążeń, celów, pragnień i wartości. Świadomość swojej misji wyznacza kierunek i nadaje życiu głębszy sens. Ci, którzy poznali, odkryli swoja misję robią,  to co kochają i jednocześnie kochają to co robią. Realizowanie swojej życiowej misji odróżnia ludzi, którzy odnoszą życiowy sukces od tych, którzy ciągle narzekają na swój los i swoje życie.

Misja to droga do ostatecznego generalnego życiowego celu. Aby do niego dotrzeć musisz każdego dnia odważnie iść przez życie, realizując w najważniejszych obszarach życiowych poszczególne cele. Musisz stworzyć deklarację swojej misji i opracować bardzo żywą i intensywną wizję swego życia.

Zacznij odkrywać swoją życiową misje i pozwól, aby rozwijała się twórczo w tobie i pobudzała każdą cząstkę twojego jestestwa. Jeśli pozwolisz jej się w tobie rozwinąć i odważysz się wkroczyć na drogę jej realizacji doświadczysz, że osiąganie celów wypływających z życiowej misji jest pracą z miłości.

Serdecznie zapraszam Cię do udziału w programie rozwojowym, jaki dla Ciebie specjalnie przygotowałem.

Dla kogo jest ten program?

Ten program jest jak najbardziej dla Ciebie jeśli:

  • Nie podoba Ci się, to jak wygląda Twoje życie, jak nim kierujesz i dokąd zmierzasz;

  • Chcesz mądrze, świadomie i odpowiedzialnie kierować swoim losem, ale nie wiesz od czego zacząć;

  • Pragniesz nadać swemu istnieniu pewien głębszy sens, odkryć i zacząć realizować swoją misję, powołanie życiowe;

  • Chcesz więcej satysfakcji, samorealizacji i zależy Ci na długofalowym szczęściu.

Co zyskasz biorąc udział w programie Zarządzanie Życiem?

Proces przez który Cię przeprowadzę pomoże Ci odkryć, poznać i wyznaczyć swój długofalowy kierunek w jakim zapragniesz podążać, Twoje powołanie czyli misję życiową.

  • Wyznaczysz swój długofalowy kierunek życiowy, swój generalny Cel Życia, swoje przeznaczenie i misję. Opracujesz również konkretny plan realizacji swego powołania.

  • Odkryjesz swoje najważniejsze role życiowe, jakie będziesz musiał pełnić, aby jak najlepiej realizować swoją misję.

  • Zyskasz samoświadomość w obszarze swego systemu i hierarchii wartości, które będą pełnić funkcję Twego życiowego systemu nawigacji. Odkryjesz co i dlaczego jest naprawdę dla Ciebie ważne.

  • Wyznaczysz najważniejsze cele w każdej z tożsamości i wspólnie opracujemy skuteczne strategie ich realizacji.

  • Nauczysz się mądrze i efektywnie zarządzać swoim życiem.

Model Zarządzania Życiem składa się z następujących 8 Etapów:

Etap I: Odkryj i zdefiniuj swoją Misję życiową

Misja to droga do ostatecznego generalnego życiowego celu. Aby do niego dotrzeć musisz każdego dnia odważnie iść przez życie, realizując w najważniejszych obszarach życiowych poszczególne cele. Musisz stworzyć deklarację swojej misji i opracować bardzo żywą i intensywną wizję swego życia.

Etap II: Wyznacz zintegrowane Tożsamości zorientowane na realizację Misji

Jesteś bardzo złożoną istotą i składasz się z różnych składowych. Każda z tych części reprezentuje różne potrzeby, wartości i cele. Jeśli chcesz wkroczyć na drogę realizacji swej misji życiowej i świadomie, efektywnie ją rozwijać i realizować będziesz potrzebował manifestować różne tożsamości.

Etap III: Wyznacz zintegrowane Cele dla każdej tożsamości zorientowanej na realizację Misji

Pomogę Ci wyznaczyć najważniejsze cele w każdej z tożsamości, których osiągnięcie jest niezbędne do realizacji misji życiowej.

Etap IV: Przewartościuj swoje życie

Kiedy wkraczasz na drogę osiągania swoich celów będziesz potrzebować energii, która da Ci siłę i motywację. Źródłem tej energii i motywacji są wartości.

Etap V: Opracuj zwycięską strategię realizacji celów

Pomogę Ci opracować możliwe strategie realizacji celów. Wybierzesz te najlepsze. Zidentyfikujemy ewentualne zagrożenia. Pomogę Ci opracować działania zaradcze i usunąć mentalne blokady.

Etap VI: Stwórz zrównoważone Plany realizacji celów

Zaplanujesz krok po kroku konkretny plan działania oraz określisz wszelkie niezbędne zasoby i wsparcie, jakiego będziesz potrzebować.

Etap VII: Podejmuj decyzje i przystąp do działania

Będę wspierał Cię w Twych działaniach, motywował, inspirował i monitorował.

Etap VIII: Oceniaj swoje decyzje i działania

Będziemy wspólnie dokonywać ewaluacji i korekty Twoich działań. Dostaniesz ode mnie informację zwrotną.

Jak wygląda logistyka programu?

Program trwa 3 miesiące. Zawiera 9 sesji online (3*90 minut), wspartych samodzielną pracą w domu, z wykorzystaniem materiałów ćwiczeniowych.

Cena: 760 zł/mc

Abonament płatny co miesiąc

Jak możesz zamówić swój Kurs – Zarządzanie Życiem?

Skontaktuj się ze mną poprzez formularz na stronie 

Tomasz Kołdrowski – Master Life&Career Coach, Doradca