Wartości – Zawodowy system nawigacji

Poznaj swój system i hierarchię wartości!

Kiedy wkraczasz na drogę osiągania swoich celów potrzebujesz energii, która doda Ci sił i motywacji, abyś mógł każdego dnia kroczyć po swoje szczęście.
Tym co dostarcza energię i motywację do działania są Twoje wartości.
Wartości, jakie wyznajesz, jakimi się kierujesz uosabiają to, co jest dla Ciebie najistotniejsze w życiu. Wartością są miarą ludzkiego życia.
Wartości, jakie wyznajesz mówią o tym, co cenisz, decydują tez o tym czym jest dla Ciebie życie i jakie działania podejmujesz. System wartości kieruje Twymi decyzjami. Wszystkie Twe cele i marzenia są tylko narzędziami do realizacji Twych wartości. Wartości stanowią źródło wewnętrznej motywacji.

Skąd się biorą wartości?

Przyswajasz je z własnych doświadczeń życiowych oraz poprzez modelowanie postaw rodziców i przyjaciół. Tworzą one fundamentalne zasady, według których żyjesz. Wartości potrafią skutecznie dostarczać motywacji i ukierunkowania oraz mają wpływ na zachowanie.
W obszarze zawodowym wartości mogą mieć wpływ na Twoja pozycję i dalsze możliwości awansu i rozwoju w danej organizacji. Musisz wiedzieć, że aby awansować w jakiejś firmie musisz najpierw dobrze poznać wartości, które ona kultywuje i pielęgnuje, aby były one realizowane poprzez jakość pracy, produktów i usług, politykę firmy, ekologię i misję.

Jeśli wartości firmy w jakiej pracujesz są zupełnie inne od tych, które wyznajesz i kierujesz się nimi będzie to nieuchronnie prowadzić do niespójności ze sobą oraz wielu negatywnych skutków. Jeśli wyznajesz inne wartości, niż zatrudniająca Cię firma to oznacza to, że Twoja firma zatrudnia Cię w niepełnym wymiarze czasu pracy. Nie będziesz w takiej sytuacji zmotywowany do tego, by wykonywać te zadania, które będą naruszały Twoje fundamentalne wartości. W tym przypadku uleganie presji i wykonywanie przez Ciebie działań sprzecznych z wartościami to najkrótsza droga do zniszczenia swego dobrego stanu wewnętrznego.

Jeśli nie zgadzasz się z polityką swej firmy, przyjętą kulturą, wartościami, ideą, misją i stosowanymi metodami zarządzania oraz gdy nie ufasz jej produktom i usługom lub nie uznajesz stosowanych przez nią wartości to Twój każdy kolejny dzień spędzony w tej pracy będzie tylko pogłębiał istniejący w Tobie wewnętrzny konflikt. To oczywiście może odbić się negatywnie na Twym samopoczuciu, zdrowiu, doprowadzając do zaburzeń rytmu serca, kłopotów z ciśnieniem krwi ora z kontaktami zarówno w sferze zawodowej i osobistej.

Twoje cele mówią co chcesz mieć. Wartości mówią zaś o tym kim chcesz być.

Jeśli chcesz osiągnąć życiowe spełnienie, samorealizację to musisz zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze, a następnie z całym zaangażowaniem i poświęceniem żyć w zgodzie ze swymi wartościami.

Serdecznie zapraszam Cię na Sesję odkrywania systemu i hierarchii wartości

Skorzystaj z pakietu – Wartościowa Praca

Korzyści dla Ciebie!

 1.  Odkryjesz swój aktualny system i hierarchię wartości
 2. Jeśli obecnie pracujesz, to dowiesz się jaką kulturę organizacyjną reprezentuje firma w jakiej pracujesz i na ile wyznajcie wspólne wartości. Jeśli nie masz obecnie pracy, to dowiesz się do jakich kultur organizacyjnych będziesz najbardziej pasować, pod kątem wyznawanych wartości.
 3. Uświadomisz, jakie role zespołowe i życiowe pełnisz i na ile w każdej z nich realizujesz swoje najważniejsze wartości.
 4. Opracujesz konkretny plan, jak najefektywniej możesz realizować swoje wartości w miejscu pracy.

Jak to wygląda w praktyce?

Ilość sesji: 3 ( 60-90 minut )

Sesja 1 – Twój System i Hierarchia Wartości

Sesja 2 – Twoje wartości vs. firma i role zespołowe.

Sesja 3 – Plan na wartościową pracę.

Forma:

a) spotkania live ( u klienta, kafejka etc…) Warszawa

b) spotkania online ( mail, tel, skype, messanger lub gg )

Cena pakietu – 300 zł

Płatność z góry na spotkaniu lub przelew na konto.

YetiPay

 • załóż sobie tam konto zgodnie z instrukcją,
 • wprowadź kwotę za szkolenie,
 • w polu tytuł wpisz ,,Wartościowa Praca+ imię i nazwisko”
 • w polu adresata wpisz mój nr tel lub mail, jaki Ci podam
 • Jak tylko pieniądze będą na moim koncie YetiPay ( zwykle max 1 dzień ) to potwierdzam Ci i umawiamy się na konsultacje online.

Tytuł : Pakiet – Wartościowa Praca

Serdecznie zapraszam do współpracy!

KONTAKT

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

 

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.