Sztuka motywacji – Słoneczko

 ODAweDYwMA,motywacja

Mam przyjemność zaprezentować artykuł mego Przyjaciela – Darka. Będzie o motywacji. Miłej lektury.
Tomasz Kołdrowski

Czy motywacji można nauczyć się, tak jak każdej innej czynności?

Na początku zastanówmy się czym jest motywacja, do czego prowadzi. Otóż najłatwiej można ją nazwać wewnętrznym głosem, echem duszy przemawiającym do nas o chęci zmian na lepsze. Motywacja jest więc silną emocją zdolną popchnąć nas do działania. Działanie z kolei może być różne. Ja skupię się na tym, które przynosi efekty, pozytywne efekty naszej pracy.

         Możemy już narysować więc prosty schemat. Weź białą kartkę i narysuj pośrodku koło. Nazwij je Motywacja. Teraz wyobraź sobie, że rysujesz piękne radosne słoneczko, więc dorysuj promienie :-). Na każdym z promieni napisz czego pragniesz, co daje Ci radość, ale czego jeszcze nie masz. Napisz na tych promieniach wszystko co przychodzi Ci do głowy, co chciałbyś zrealizować. W ten sposób pisząc, (możesz nawet malować, jeśli masz ku temu talent 🙂 ) będziesz już motywował siebie po raz pierwszy. Pisząc, czytając, oglądając te najprzyjemniejsze dla Ciebie cele których pragniesz zapamiętaj, że one na Ciebie także czekają, w myśl zasady, że akcja wywołuje reakcję.

         Ok, jest już piękne słońce pośrodku. Piękne, prawda?

slonko

Zastanów się które z tych celów są najważniejsze. Ja wiem- otóż wszystkie! Nie pomijaj żadnej z wypisanych kwestii, nad każdą zastanów się. Ważne jedynie którą chcesz zacząć realizować na początku.

         Ok, skup się na niej. Teraz na chwilę „wyłącz się”. Znajdź sobie miejsce z dala od zgiełku, usiądź lub połóż się wygodnie, możesz zamknąć oczy. Teraz wyobraź sobie, że właśnie osiągasz swój cel, pomału. Jeśli jesteś podróżnikiem to zacznij układać sobie w głowie całą wyprawę w najmniejszych szczegółach. Jeśli masz do pokonania trudny szlak, oblodzone skały, przeraźliwy wiatr a dystans mierzalny w dziesiątkach kilometrów to… po prostu podziel tę wyprawę w wyobraźni na setki małych odcinków. Możesz wyobrazić sobie piękną pogodę, która wita Cię o poranku, ludzi których mijasz uśmiechniętych do Ciebie, tak po prostu. A gdy wchodzisz w głąb chłodnego lasu możesz poczuć jak delikatny wiaterek muska Twoje skronie, jak immanentny charakter pradawnej prawdziwej natury wdziera się przyjemnie przez Twoje nozdrza esencją zapachów dzikiej przyrody, dojrzałych, soczystych jagód, mchu w którym żyją zdrowe, rosłe okazy grzybów. Możesz teraz usłyszeć wyraźne dźwięczne i radosne ćwierkanie ptaków przelatujących nad Twoją głową, jakby miały zwiastować Twój udany dzień, udane przedsięwzięcie, jakby śpiewem radośnie wspierały Twojego ducha, by promenować raźniej i celebrować ten cza i Twój cel!

         Zapamiętaj ten stan.

Zapamiętaj jak się czujesz. Dotknij swojego nadgarstka lewej dłoni, czujesz? Więc to nie sen, możliwe jest by tak właśnie dobrze się czuć. Czuć się wspaniale, rozlewającą się w Tobie błogą radość i zadowolenie. Rozluźnienie pomieszane z podnieceniem.

         Wspaniale, prawda?

A teraz możesz wyobrazić sobie swoją dalszą podróż- czy nie będzie przyjemna i bardziej możliwa? 🙂 Skoro czujesz się dobrze, mimo zamkniętych oczu czyż nie jest mało istotne, że Twój cel jest nieco za horyzontem? Dla Ciebie to już nie jest problem. Przestajesz używać w swoim słownika tego słowa. Zamieniasz je w Możliwość. Tak, to jest możliwe! Trwaj w tym stanie, lekko i pomału otwórz oczy.      Co widzisz?

Nie wydarzył się cud, widzisz to, co widziałeś parę minut wcześniej, ale proszę odpowiedz sobie sam- co widzisz oczyma wyobraźni? Dużo więcej, prawda? Wiesz już, widzisz i czujesz, że możliwe jest to, czego pragniesz. Teraz musisz po prostu zacząć działać. Nie obawiaj się, masz czas. Nawet pół kroku naprzód zmniejsza dystans do Twojego szczęścia! Jest więc osiągalne, przecież już je widziałeś, czułeś! Więc wypisz sobie teraz poniżej słoneczka sposoby prowadzące do realizacji Twojego zamierzenia. Nawet jeśli kroków będzie mnóstwo- nie zrażaj się. Nie musisz biec, możesz wykonywać jeden krok dziennie, jeśli jednak zrobisz więcej?- bądź z siebie dumny! Pamiętaj o alegorii zamkniętych powiek- cel jest, nawet jeśli Teraz mało lub niewidoczny!

532325_499664520055306_439764434_n

         Efekt.

Efekt pojawia się szybciej niż byś się spodziewał. Nawet jeśli nie mierzalny, to odczuwalny. Słowem? Czy nie czujesz się lepiej po tej projekcji? Zatem możesz być świadomy całego procesu.

         Od czego zacząć? Od marzeń! 🙂

A teraz działaj, bądź świadomym budowniczym swojego życia, zdobądź swoją własną Emirię! Złóż na czworo kartkę na której dziś zaplanowałeś swoją szczęśliwą przyszłość i spójrz- tak rysuje się Twoja historia w miejscu w którym w tej chwili jesteś. Właśnie stworzyłeś swój prawdziwy spersonalizowany amulet. Zachowaj go. Obserwuj swoje dzieło i pielęgnuj. Za parę lat będziesz jak kapitan Blight -nieustraszony, ufny w siłę swych marzeń, oraz zwycięski. Do dzieła! Jesteś wyjątkowy. Jesteś jedynym i niepowtarzalnym elementem wszechświata. Spójrz nocą na niebo, wybierz swoją osobistą gwiazdę. Pozwól sobie uwierzyć w słowa: „Reach for the sky, and You`ll fly! Tu nie odległość jest ograniczeniem a jedynie… wyobraźnia! Bądź silny, bądź mądry, bądź piękny. Takim właśnie jesteś, daj sobie szansę, po prostu UWIERZ! Celebruj swój wkład w piękniejszy świat.

         Uwierz, że można naprawdę wiele! A teraz idź i bądź szczęśliwy, czuj się od teraz już  tylko dobrze.

                            Wierzę w Ciebie!!! Daretzky

 

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psychoporady, Samorozwój i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *