Świąteczny czas – wykorzystaj go dobrze

Cześć

Pisze do Ciebie w przeddzień Wigilii i Świąt. Przed nami długo wyczekiwany czas beztroskiego odpoczynku, relaksu, biesiady przy rodzinnych stołach, życiowej zadumy, prezentów i wspaniałych chwil. W tym roku wspaniale się układa kalendarz bo biorąc w pracy zaledwie 7 dni urlopu można zafundować sobie 17-dniowy wypoczynek. Baw się wypoczywaj, należy Ci się chillout, relaks, dłuższy sen, dystans od spraw zawodowych. W życiu powinna panować równowaga.To kawał czasu i na pewno po kilku dniach znudzi Ci się lenistwo i obżarstwo, te same od lat seriale i programy. Warto więc ten wolny czas wykorzystać produktywnie, nie marnotrawić go i wyciągnąć z niego to co najlepsze.

W naszej tradycji Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, radości, początku, świętowania, czas zadumy i refleksji nad istota życia, boskości i cudem narodzin.

CZAS NARODZIN

Niech Ten Czas będzie dla Ciebie okresem wyczekiwania, przygotowania się na narodziny boskości, doskonałości w Tobie, przypomnienia sobie o Twym boskim DNA, które kryje w sobie wielki potencjał, moc twórczą, kreatywną myśl, doskonałość, harmonię i pokłady miłości do samego siebie, Stwórcy, Wszechświata i innych istot. Wykorzystaj ten Czas, by narodzić się ponownie, z nową świadomością, nową intencją, by wyrazić sobą pełnię swej boskości, doskonałości i mądrości. Zadaj sobie pytania:

,, Kim chcę być w tym NOWYM ŻYCIU?” Jaką misję chcę pełnić? Jaki wyższy cel mi przyświeca na Planecie Ziemia?

Jak zamierzam pełniej wyrażać swą boska naturę?

Jakie zadanie sobie wyznaczam, jaki główny cel życiowy?”

,, CO chcę wnieść dobrego w życie moje i bliskich mi osób?”

,, Jakie wartości chcę pielęgnować i realizować w moim NOWYM ŻYCIU?”

,, Jakie ograniczające przekonania muszę zmienić, a jakie nowe wspierające zaszczepić w sobie by usunąć wszelkie przeszkody na drodze do realizacji mych nadrzędnych wartości oraz osiągnięcia głębokiego poziomu satysfakcji i spełnienia?”

,, Z czego muszę zrezygnować a co zacząć robić by pełniej realizować moja życiową misję, cele?”

,, Czy moje obecne życie wygląda tak jakbym chciała? Jeśli nie to dlaczego? Gdzie zboczyłem z drogi? Gdzie się podział mój plan, motywacja, pasja, konsekwencja? Co mnie zwiodło na manowce, zbiło z tropu? Co mogę już dziś zrobić by odnaleźć właściwy szlak, odzyskać wiarę, entuzjazm, chęci, motywację? „

CZAS WYCISZENIA I REFLEKSJI

Poświęć trochę czasu na zatrzymanie się, wyjście z codziennej gonitwy, wgląd w siebie, chwile refleksji nad swoim życiem.  Wyjdź na samotny spacer, na łono natury, popatrz w niebo, w dal, pomedytuj, połóż się w wygodnym miejscu i wsłuchaj w ten cichy głos Twego Wnętrza, Twej Duchowej Istoty, Nadświadomości, posłuchaj tego Dziecka w Tobie i daj mu przemówić. Jeśli wyciszysz się i otworzysz na komunikat na pewno odczujesz co do Ciebie mówi przez cichy wewnętrzny głos, odczucia kinestetyczne w ciele, wyobrażenia, symbole, sny i podszept intuicji.

Zapytaj siebie:

,, Jak się czujesz? Co chcesz mi powiedzieć? Czego pragniesz w tej chwili? Czy czujesz się kochany, potrzebny, ważny, szczęśliwy….? Jak chcesz się czuć? ” Zadaj pytanie i otwórz się na komunikat, odpuść. Jak pojawi się odpowiedź zapisz, zapamiętaj. Daj sobie miłość, akceptację, szacunek, uwagę i zrozumienie, otwórz się na komunikację ze swym wnętrzem.

CZAS RELAKSU

Niech to będzie również czas zadbania o właściwy odpoczynek, relaks, odprężenie. Nie możesz cały czas zasuwać na pełnych obrotach, bo padniesz. Jeśli na co dzień zapominasz o chwili relaksu, odpoczynku, przerwy to wykorzystaj ten czas aby dać sobie trochę luzu. Każdy ma swój ulubiony sposób na relaks. Ty zapewne też więc do dzieła.  Poniżej moich kilka propozycji, na to by skutecznie wypocząć i wyluzować. Jeśli pracujesz zawodowo fizycznie to odpoczywaj odciążając te mięśnie, które są przeciążone. Możesz zastosować takie sposoby jak masaże, rozciąganie, basen, sauna, jacuzzi, aromatyczne kąpiele, bicze wodne etc…Daj odpocząć przemęczonym partiom ciała i dla równowagi energię swa skup na aktywności umysłowe tj: dobry film, książka, koncert, muzyka, gry towarzyskie etc…

Jeśli w swej pracy masz zbyt mało ruchu, spędzasz całe dnie przy biurku, przed komputerem, papierami i intensywnie główkujesz wytężając umysł to zapewne czujesz się obolały, zwapniały, możesz mieć bóle kręgosłupa, barków, nadgarstka, karku, przemęczony wzrok i inne uciążliwe dolegliwości związane z praca umysłowa, biurowa. Wówczas czas relaksu wykorzystaj na odciążenie tych grup mięśni, daj odpocząć wzrokowi i odpręż umysł. Dla Ciebie najlepszy wypoczynek to będzie aktywność fizyczna ( gimnastyka, joga, siłownia, aerobik, taniec, basen), ruch na świeżym powietrzu ( bieganie, rower, spacery, sporty zimowe w górach) oraz dla oczu ( odpoczynek od komputera i telewizji, patrzenie na zieleń, gimnastyka oczu, patrzenie w dal, okłady, palming etc…)

Dla wszystkich uniwersalnymi metodami na totalny relaks i odpoczynek mogą być :

– aktywność fizyczna

– wygodne łóżko i odpowiednia ilość zdrowego snu

– słuchanie ulubionej muzyki, dobry film

– spotkanie z przyjaciółmi, rodzinna ciepłą atmosfera;

– zabawa ze swoim zwierzakiem ( kotki, pieski etc…)

– taniec, wygłupy, śmiech…zdrowe jedzenie

– techniki relaksacji, wizualizacji, medytacji etc…

CZAS RODZINNY

Święta to czas spotkań w rodzinnym gronie, nie tylko przy wigilijnym stole. Wykorzystaj go by nadrobić braki w kontaktach z dawno nie widzianymi bliskimi, poświęć im uwagę, daj im szacunek, akceptację, miłość, wsparcie. Wykorzystaj ten moment by pojednać się, zakończyć spory, rozwiązać konflikty, pozbyć się dawnej urazy, niechęci, odnowić dawne pozytywne relacje, powspominać dobre czasy. Jak to śpiewa Kayah ,, Rodzina to jest siła…” i Bayer Full ,, Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…. starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna…Hej, hej bawmy się, hej hej śmiejmy się? Niech ten opłatek będzie okazją do poprawy relacji z bliskimi bo wszystko zaczyna się w domu.

Mam nadzieję, że wyciągniesz z tego wpisu coś dobrego dla siebie.

Wesołych Świąt, smacznego karpia, rodzinnej atmosfery i wymarzonych prezentów pod choinką życzę Tobie.

Tomek Kołdrowski

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *