Submodalności jako sposób na wzmacnianie przekonań

 

Wzmacnianie przekonań za pomocą submodalności

1. Wybierz jakieś przekonanie, co do którego masz wątpliwości i nie jesteś pewien, czy jest zgodne z prawdą, a chciałbyś to zmienić. Na przykład: „poradzę sobie z tym zadaniem”, „jestem pewny siebie”, „efektywna nauka jest łatwa”. Będzie to przekonanie, które chcemy wzmocnić

2. Następnie znajdź w swoim życiu doświadczenie, co do którego jesteś w 100% pewien, że jest prawdą. Na przykład: „jutro wstanie słońce”, „w moich żyłach płynie moja krew”. Musisz być całkowicie pewien, że to prawda.

3. Teraz wypowiadając w myślach przekonanie z punktu drugiego (to, którego jesteś pewien), zamknij oczy i zobacz jaki łączy się z nim obraz. Określ dokładnie jego submodalności, korzystając z listy znajdującej się w tym artykule. Zapisz na kartce czy obraz ten jest duży czy mały, jasny czy ciemny, blisko czy daleko, itp. Zwróć uwagę na jego konkretne położenie w przestrzeni.

4. Następnie wyobraź sobie przekonanie z punktu pierwszego (to, co do którego masz wątpliwości) i również określ wszystkie jego submodalności. Tutaj również zwróć uwagę na położenie tego obrazu, gdzie on się znajduje?

5. Nadal mając zamknięte oczy i widząc swoje przekonanie, które chcesz wzmocnić, zacznij po kolei zmieniać submodalności tego obrazu na takie, jakie miał obraz co do którego byłeś pewien. Niech obraz przekonania (w które wątpisz) pozostanie dokładnie ten sam co na początku, zmieniasz tylko jego parametry. Wszystkie submodalności ma mieć takie jak obraz, którego jesteś pewien.

6. Mając przed sobą ten obraz, jak się czujesz? Jak zmieniło się Twoje postrzeganie tego przekonania?

Tomasz Kołdrowski – Coach NLP

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii NLP. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *