PRZEKONANIA I STRATEGIE LUDZI SUKCESU CZ. 1

PRZEKONANIA I STRATEGIE MYŚLOWE LUDZI SUKCESU cz1

 

Witaj.

Biedni często nie rozumieją gdzie tkwi klucz do stania się bogatym. Często oceniają powierzchownie, po pozorach ludzi bogatych, uważając jednocześnie, że bogactwo jest tylko wynikiem cwaniactwa, kombinatorstwa, nieuczciwości, szczęścia, przypadku, dobrego urodzenia albo niezwykłego talentu, zdolności i jego źródła upatrują głównie w czynnikach zewnętrznych.  Bardzo często takie myślenie połączone jest z całą masą ograniczających, nieprawdziwych przekonań, wierzeń oraz z generowaniem całej gamy negatywnych emocji związanych z tym tematem.

Niestety nieznajomość praw umysłu, tego jak funkcjonuje nasza podświadomość, prawa psychologiczne oraz system uświadomionych i nieuświadomionych ograniczających przekonań na temat zasługiwania, bogactwa, bogatych, biedy, szczęścia i towarzyszące im równie ograniczające i negatywne odczucia, emocje są skuteczną przeszkodą dla osiągnięcia sukcesu, finansowego dostatku i wolności emocjonalnej.

Oczywiście abstrahując od niechlubnych przypadków bogacenia się kosztem krzywdy, cierpienia innych ( przemoc, napady, kradzieże, łupy wojenne, piractwo, oszustwa) oraz od wyjątku jaki stanowią ludzie urodzenia w bardzo bogatej rodzinie to mamy w historii całą masę ludzi sukcesu, którzy początki mieli ciężkie, start niezbyt korzystny i tylko dzięki swej determinacji, kreatywności, elastyczności, inteligencji socjalnej, wyraźnie sprecyzowanym celom, modelowaniu mistrzów w różnych dziedzinach, samokształceniu, uczeniu się na porażkach innych i swoich, samoanalizie oraz odpowiedniemu nastawieniu psychicznemu osiągnęli bardzo wiele przechodząc przysłowiową drogę ,, od zera do Bohatera”.

Niewątpliwie to właściwy INNER GAME czyli postawa psychiczna, nastawienie emocjonalne, system wierzeń, przekonań, generalizacji na temat siebie, innych, sukcesu, możliwości, sprawiedliwości, bogactwa, progu zasługiwania i ludzi zamożnych jest bezsprzecznym fundamentem dla osiągnięcia sukcesu. Dopiero mając właściwy INNER GAME możemy zająć się praca nad umiejętnościami, wiedza i rozwojem zawodowym w celu osiągnięcia sukcesu finansowego.

Na początek wytłumaczą w skrócie czym są przekonania i jak działają. Przekonania są systemem zakorzenionych w podświadomym umyśle poglądów, wierzeń, stwierdzeń, generalizacji na różne istotne dla nas tematy, w które niezbicie wierzymy i karmimy nasz umysł od lat. Przekonania wyrabiają się nam na przestrzeni lat, na podstawie przebytych doświadczeń ( subiektywnych porażek i sukcesów ) jako generalizacje połączone często z konkretnymi wspomnieniami i silnym ładunkiem emocjonalnym.

Przekonania również są nam instalowane we wczesnym ( do 6-7 roku życia gdy umysł dziecka bezkrytycznie wszystko modeluje i chłonie jak gąbka) etapie życia na zasadzie wdrukowywania przez otoczenie, rodzinę, środowisko, wychowanie. Później przez stałe wbijanie do głowy, autorytety, edukację, media, religie, obserwację, warunkowanie świadome i nieświadome przekonania te stają się automatycznymi reakcjami myślowo-emocjonalnymi i działają zepchnięte w podświadomość i staja się ukrytym oprogramowaniem, sprawiając, że często działamy na zasadzie autopilota.

Stają się one dla nas tzw. filtrami percepcyjnymi, przez które odbieramy subiektywny, nieco skrzywiony obraz rzeczywistości. Podświadomość w nie wierzy, nie neguje, nie analizuje tylko robi wszystko by dać nam dowody na potwierdzenie ich prawdziwości. Dlatego właśnie tak trudno jest ludziom je wykryć i zmienić bo są nieuświadomione często i skrzywiają nam obraz świata. Jedne z nich są dla nas wspierające, motywujące, predysponujące do sukcesu, spełnienia, działania, rozwoju jak np.:

,, Dla chcącego nie ma nic trudnego” ,, Wiara czyni cuda” ,, Świat jest pełen nieskończonych możliwości” ,, Wiem, że mi się uda” ,, Fajnie jest mieć pieniądze, bo otwierają wiele możliwości i pomagają spełniać marzenia” etc…

Niestety spora część ludzi kieruje się negatywnymi przekonaniami tj: ,, Taka dziewczyna pewnie nawet na mnie nie spojrzy bo jestem za jakiś…” ,, Te brudne pieniądze” ,, Pieniądze szczęścia nie dają” ,, Pieniądze to same problemy” ,, To mi się nie może udać, bo…” ,, W życiu nie ma nic łatwo” ,, Uczciwą praca się nie dorobisz, tylko krętactwem…” etc…

 

Negatywne ograniczające przekonania sabotują nasze cele, hamują w działaniu, odbierają wiarę, determinację, są strzałem w kolano, poddaniem się walkowerem, rodzą smutek, bezradność, frustrację, poczucie niesprawiedliwości, pesymizm, sprowadzają do roli ofiary okoliczności , niesprawiedliwego losu na który nie mamy wpływu. Bardzo często łączone są również z takimi negatywnymi emocjami jak: gniew, złość, zazdrość, smutek, żal, rozczarowanie, frustrację, stres, które nie tylko skutecznie hamują i ograniczają w osiąganiu sukcesu finansowego ale również odbijają się na zdrowiu fizycznym i poczuciu wartości. Żywiąc takie przekonania nie dość, że nasze życie czynimy niezbyt szczęśliwym i ograniczonym to jeszcze mamy negatywny wpływ na naszych bliskich, dzieci i osoby, dla których jesteśmy w jakimś sensie autorytetem i później przekazujemy swym dzieciom powielane od lat ograniczające schematy myślowe.

 

MYŚLI powodują DZIAŁANIA

DZIAŁANIA powodują EFEKTY

EFEKTY tworzą PRZEZNACZENIE

 

Mam teraz dla Ciebie zadanie:

 Usiądź, weź kartkę, ołówek, zastanów się w spokoju i wypisz Twoje przekonania na temat bogactwa, sukcesu, ludzi bogatych, swego progu zasługiwania. Bądź ze sobą szczera/y. Przy każdym z przekonań postaw ,,+”( jeśli uważasz, że pomaga Ci stać się osoba zamożną) a ,,-„ przy takim, które uważasz, że wywołuje negatywne emocje, blokuje, hamuje i ogranicza Twe możliwości stania się człowiekiem bogatym.

Zobacz, których jest więcej. Zastanów się czy nie warto z niektórych zrezygnować, zmienić je, odwrócić?

Skreśl je zamarz.

Weź teraz te dobre przekonania i wczuje się jakby to było tylko w nie głęboko wierzyć i być z nimi spójnym. Jakie emocje temu towarzyszą? Co wówczas widzisz, czujesz, słyszysz? Jaką jesteś osobą? Jak wygląda Twe życie? Jakie decyzje podejmujesz, jakie widzisz możliwości, szanse, opcje by zmienić swoją sytuację finansową? Nie wiem czy już zdążyłeś/aś zauważyć jak zaczyna zmieniać się Twa postawa, fizjologia, odczucia, poczucie własnej wartości, wiara w siebie, motywacja do działania, jak z każdą minutą trwania w tym stanie wzrasta Twój entuzjazm, kreatywność, optymizm, siła i chęć do życia.

Możesz nawet zacząć zauważać jak prostuje się Twa postawa, pierś idzie do przodu, głowa bardziej do góry, delikatnie na twarzy zaczyna rysować się duma i uśmiech i zaczynasz odczuwać nieodparta pokusę by podjąć działanie, zacząć wreszcie realizować swoje cele, zrobić coś produktywnego i przed oczami maluje Ci się wizja Ciebie jako osoby silnej, pozytywnej, zdeterminowanej, zaczynasz czuć, że zasługujesz na szczęście, sukces, bogactwo, dostatnie życie o jakim zawsze marzyłaś, otwierają się nowe możliwości, perspektywy, zero ograniczeń, czujesz całym sobą tę zmianę i z każdą chwilą coraz bardziej uświadamiasz sobie, że masz w sobie wielki potencjał, wolną wolę, wybór, zdolności, talenty, umiejętności, kompetencje, swą unikalność i możesz przekłuć to w złoto, w pieniądz, dając światu wartość, rozwijając się ekspansywnie czujesz narastająca potrzebę by zmienić swoje życie bo to tylko od Ciebie zależy Twój los, osiągnięcia i przekłucie Twego wewnętrznego bogactwa w bogactwo zewnętrzne i emocjonalną wolność.

Od dziś zawsze, gdy wrócisz do tego doświadczenia już nic nie będzie takie samo bo masz świadomość że wszystko jest w Twych rękach a ja jako Twój Coach dam Ci wsparcie, narzędzia, pomogę wyznaczyć Twój cel zawodowy, nakreślić obecną rzeczywistość, wygenerować opcje, sposoby, możliwości, pobudzić kreatywność, wiarę w siebie, dzika motywację i wyznaczyć skuteczny plan działania a potem zdasz mi relację z każdego kroku by na koniec razem uczcić Twój sukces, osiągnięty cel oraz to co najistotniejsze, najcenniejsze czyli zmianę jaka zaszła w Tobie podczas całej tej podróży.

 

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psychoporady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *