Praca Twego życia

Witaj

Dziś omówię często pomijany przez ludzi, a bardzo istotny temat, mający niebotyczny wpływ na jakość naszego życia, samopoczucie, poczucie własnej wartości i stan zdrowia.

,,PRACA TWEGO ŻYCIA”.

Właśnie , czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się jakie jest Twe prawdziwe powołanie, Twoja misja, zawód jaki z całego serca chcesz wykonywać?

Każdy przychodzi na ten świat z pewnymi uwarunkowaniami, predyspozycjami, talentami, darami, zdolnościami. Jedne dają o sobie znać bardzo wcześnie, inne później a jeszcze inne pozostają u niektórych osób nieodkryte, uśpione, nieuświadomione z różnych powodów.

Na nasze predyspozycje, talenty, uzdolnienia w dużym stopniu ma genetyka, dziedziczone zdolności ( idealny słuch muzyczny, wrażliwość artystyczna, zmysł techniczny, tężyzna fizyczna, zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, talent plastyczny, zdolności manualne etc…).

Bardzo często dziecko od najmłodszych lat przejawia, jakieś predyspozycje, zdolności, które bardzo silnie się manifestują w zachowaniu i ekspresji dziecięcej, zainteresowaniach, łatwości doskonalenia konkretnych umiejętności.

Bardzo ważne jest by rodzic był uważny, świadomy, zaangażowany w świadome wychowanie i w porę dostrzegł je u swego dziecka, nie przytępiał ich, nie hamował, pomagał dziecku wyrażać się przez te talenty i stworzył mu w miarę możliwości jak najlepsze warunki do rozwoju i ekspresji, jednocześnie niczego nie nakazując na siłę, gdyż presja potrafi odebrać naturalna przyjemność.

Drugą drogą kształtowania się potencjału dziecka, jest obserwacja i czerpanie z wzorców wyniesionych z najbliższego otoczenia, naśladowanie i modyfikowanie zachowań.

Niejednokrotnie jako dzieci przechodziliśmy przez różne fazy, etapy, fascynacje i zmienialiśmy obiekty swych zainteresowań, porzucając czasem wcześniejsze na rzecz nowszych, to znów wracaliśmy do wcześniejszych lub kontynuowaliśmy kilka z nich.

To jest właśnie ta niepohamowana eksploracja świata i ekspresja potencjału ludzkiego.

Każdy jako młody człowiek czuł całym sobą co go pasjonuje, interesuje i jeśli wybrał tę drogę i wytrwale nią kroczył to dziś jest człowiekiem spełnionym, radosnym, realizującym swą misję, praca jest mu lekka, inspirująca a wartość jaką daje światu jest szczera i prawdziwa. Jest to praca z pasji a pieniądz jest tu wypadkową, skutkiem ubocznym.

Im większą wartość wnosisz wykonując swoją pracę, im więcej ona jest warta tym zapłata za nią jest wyższa.

Taki człowiek w swej pracy daje z siebie wszystko, wkłada swe serce, jest inspiracją dla innych.

Niestety niewiele osób podążyło swą drogą, bo ktoś zabił w nich wiarę i entuzjazm w to, że to właściwa ścieżka. Często Ci najbliżsi, którzy nam towarzyszą od najmłodszych lat, uczą, wychowują, właśnie oni zabierają nam nadzieję, podcinają skrzydła, swoje porażki projektują na nas, próbując nas niby ochronić i wybierają za nas, zabraniają, twierdząc, że lepiej wiedza co nam w duszy gra i co jest dla nas najlepsze.

Często przez takie zachowania, niektórzy nawet nie mieli okazji odkryć swego powołania i dokonali racjonalnych wyborów, nawet nie uświadamiając sobie, że żyją nie swoim życiem, nie dla siebie tylko dla spełnienia marzeń innych.

Potem spotykamy takich ludzi, na niewłaściwych stanowiskach, jako partaczy, zgorzkniałych ludzi wykonujących po łebku swe obowiązki, dających bardzo niski poziom swych usług i tym samym niska wartość dla świata.

Zastanów się naprawdę:

– kim jesteś,

– co  Cie interesuje?

– co chciałbyś dać ludziom, Ziemi?

– kto Ci imponuje i dlaczego?

– jak możesz wykorzystać swa pasję i zarabiać na niej?

NIE ZAKOP SWYCH TALENTÓW BO STWÓRCA DAŁ CI JE W JAKIMŚ CELU.

W kolejnych artykułach napiszę o tym jak odkryć swa pasję i jak możesz na niej zarabiać.

Jeśli chcesz świadomie kształtować swoją karierę, wybrać zawód, w którym wykorzystasz swoje naturalne talenty i zdolności, rozwiniesz potencjał i będzie on zgodny z Twymi wartościami i charakterem to najpierw poznaj dobrze siebie i znajdź pracę życia.

Czy miałeś już kiedyś taką sytuację, że szukałeś pracy i absolutnie nic konkretnego nie mogłeś znaleźć?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy szukasz jej w dobrym miejscu? 

Czy szukasz pracy tylko po to, aby stała się Twoim głównym źródłem zarobku czy może również zwracasz uwagę na to, aby dała Ci ona możliwość samorozwoju i stała się Twoim hobby?

Za chwileczkę dowiesz się nie tylko w jaki sposób błyskawicznie znaleźć pracę, ale również jakie kroki należałoby poczynić, aby była to praca dla Ciebie idealna pod każdym względem.

Jak znaleźć pracę, która będzie źródłem pieniędzy i dodatkowo Twoim hobby?

Jeśli pragniesz znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania i rozwiązać swoje problemy zawodowe skontaktuj się ze mną i umów na darmową konsultację.

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *