Poznaj skuteczny sposób na udane życie zawodowe

W dzisiejszym artykule omówię najbardziej palące , aktualne problemy zawodowe Polaków, wyszczególnię kilka charakterystycznych grup zawodowych, które się z nimi borykają oraz pokażę Ci co możesz z tym zrobić. W takim razie miłej lektury!

 

Na początek kilka pytań do Ciebie:
• Czy lubisz swoją obecna pracę i masz możliwość wykorzystywania swych mocnych stron?
• Czy wiesz do czego jesteś stworzona i co chcesz naprawdę robić w życiu?
• Jak bardzo obecna praca daje Ci możliwości samorealizacji i rozwoju zawodowego?
• Czy jesteś zadowolona ze swych zarobków, czy może od lat nie awansowałaś i nie dostałaś podwyżki?
• Czy Twoja praca sprawia że dostajesz skrzydeł, kwitniesz i odnosisz sukcesy, czy może wręcz przeciwnie – więdniesz, marniejesz i czujesz, że nic lepszego Cię już w niej nie czeka?

Usiądź sobie, przeczytaj je spokojnie i odpowiedz sobie szczerze. Być może warto , abyś przyjrzał się swej karierze zawodowej i zweryfikował swe oczekiwania, aspiracje z obecna sytuacją.

Dziś sporo osób nie jest zadowolonych ze swej pracy, zarobków, szefa lub panującej w firmie zasad i atmosfery. Część z nich czuje że nie wykorzystują w swoim miejscu pracy swoich mocnych stron, talentów lub aby odnosić w niej sukcesy muszą sprzeniewierzać się własnym wartościom lub zaniedbywać pozostałe ważne sfery życiowe, tj. rodzinę, relacje z bliskimi, rozwój, pasje i przede wszystkim zdrowie, które mamy jedno. Coraz powszechniej ludzie doświadczają takich stanów jak: wypalenie zawodowe, znudzenie, frustracja, brak satysfakcji, poczucie życia w ,, kieracie” oraz że są niewłaściwą osobą na niewłaściwym miejscu.

W mojej pracy doradczo –coachingowej z ust moich klientów bardzo często słyszę takie oto pytania:
,, Jak mam znaleźć pracę, kiedy jest bezrobocie w moim regionie, duże wymagania pracodawców i spora konkurencja?”
,, W jaki sposób mogę łatwiej i skuteczniej zdobyć wymarzoną pracę”
,, Czy da się ominąć standardowy proces rekrutacji, dotrzeć do wpływowych osób i w ten sposób zostawić w tyle konkurencję?”
,, W jaki sposób mogę znaleźć odpowiednie znajomości, które pomogą mi zdobyć dobrą pracę?”
,, Co tak naprawdę liczy się dla rekrutera i pracodawcy?”
,, Czemu tyle czasu szukam pracy, wysyłam CV i nie dostaję odpowiedzi”
,, Czy CV ma znaczenie? Czy na pewno warto pisać list motywacyjny i co ma w nim być, aby był skuteczny?”

Są to przeważnie wypowiedzi osób, które aktualnie bezskutecznie poszukują pracy.
Jest też i druga grupa, czyli osoby aktywne zawodowo, z wyższym wykształceniem, znające dobrze języki obce, mające dobrze płatną pracę, ale mimo to czują się niespełnione, znudzone swoja pracą, zestresowane, wpadające w pracoholizm, doświadczające braku satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Oni z kolei szukają odpowiedzi na pytania:
,, Co zrobić, aby wreszcie awansować i zarabiać więcej?”
,, Czemu szef mnie nie docenia i odnoszę wrażenie że niewiele znaczę w firmie?”
,, Jak rozwiązać te ciągłe konflikty w pracy?”
,, Jak mam pogodzić karierę zawodową i życie osobiste”
,, Czy można być szczęśliwą mamą i skuteczną kobietą biznesu?”
Często z ust tych osób padają stwierdzenia:
,, Chcę znaleźć sposób na to, by być bardziej skutecznym, konsekwentnym i zmotywowanym w pracy”
,, Ja już nie wiem co to wolne, urlop, praca stała się całym moim życiem”
,, Co z tego, że mam prestiż i przyzwoicie zarabiam, skoro odbija się to negatywnie na moim zdrowiu i relacjach z bliskimi”
,, Nie wykorzystuję w mojej firmie/ na stanowisku moich mocnych stron, zdolności, wiedzy i czuję jak usycham, więdnę jak kwiatek bez wody”
,, Siedzę tam tylko dlatego, że mam na głowie kredyt, a ta praca mnie nie cieszy i stresuje. Chyba już nic lepszego mnie nie czeka…”
,, Od ponad roku z powodu stresu i przepracowania jestem nieefektywny, drażliwy, robię wiele pomyłek a przez to dochodzi do coraz częstszych spięć w firmie”

Jeszcze inna grupa to ludzie, którzy chcą zmienić swój kierunek kariery, zawód, firmę lub otworzyć własny biznes lub szukają sposobu jak można zarabiać łatwiej, szybciej i więcej oraz jak przekłuć swoje pasje w źródło dochodu.

Wśród klientów Coachingu Kariery można wyróżnić kilka specyficznych grup:
• KORPO-TYTANI – Wypaleni zawodowo pracownicy korporacji, którzy mają już dość pracy po godzinach, presji, konkurencji i wyścigu szczurów i dlatego chcieliby znaleźć profesję zgodną z ich pasjami, systemem wartości, predyspozycjami i naturalnymi wzorcami zachowania, w której będą mogli się lepiej realizować, zarabiać w przyjemniejszy sposób. Zależy im na znalezieniu takiej pracy, która pozwoli im znaleźć jeszcze czas i energię na zadbanie o własne zdrowie, rozwój, rodzinę i relaks;
• BŁĘDNI RYCERZE – Osoby, które nie wiedzą, co chciałyby robić w życiu, jakie są ich mocne strony i powołanie. Ciągle zmieniają pracę, szukają swej drogi i dlatego nie potrafią nigdzie się zakorzenić;
• PASJONACI BEZ POMYSŁU BIZNESOWEGO – Ludzie, którzy marzą o tym, by móc wreszcie zarabiać na swych pasjach, ale nie wiedza jak tego dokonać;
• ZAWODOWCY NA ZAKRĘCIE – Doświadczeni pracownicy, specjaliści, którzy czują, iż utknęli w miejscu, obecna praca ich nie cieszy, wypala lub frustruje. Dlatego właśnie szukają dla siebie nowej drogi, chcą zmienić zawód, firmę czy branże, ale czują się trochę zagubieni w swych poszukiwaniach;
• HAKERZY HR – Osoby, które nie mają wieloletniego doświadczenia zawodowego, ani odpowiednich znajomości w branży, a szukają sposobu na to, by wyrównać swoje szanse na rynku pracy;
• ŚWIEŻAKI – Studenci ostatniego roku studiów i absolwenci ( stażyści, praktykanci ), którzy chcieliby dobrze poznać swoje predyspozycje, mocne strony, trendy rynkowe, sposoby na auto-promocję, aby docelowo właściwie wybrać kierunek swej kariery i skutecznie sprzedać swoje kompetencje na rynku pracy.

Dlatego właśnie jeśli, znajdujesz się, w którejś z tych grup zawodowych i dotyka Cię jeden z powyżej opisanych problemów i jeżeli naprawdę masz dość obecnego stanu, chcesz chwycić ster swojej kariery i dokonać istotnych i trwałych zmian na lepsze to wiedz, że gratuluję Ci z całego serca.

Podejmij to wyzwanie i weź pełną odpowiedzialność za swoje życie zawodowe!

Wiem, że możesz czuć się zagubiony, zdezorientowany i niezbyt wierzyć w siebie. Dlatego nie będziesz w tym procesie sam.

Zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w moim autorskim programie Coaching Kariery i pozwól, że jako Twój Coach poprowadzę Cię przez proces zmiany osobistej, realizacji celów i poprawy Twego życia zawodowego.

Do usłyszenia
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

Ps. Jeśli masz ochotę dorzucić jakąś własną refleksję, opisać konkretny przypadek lub własną historię sukcesu to podziel się tym w konstruktywnym i merytorycznym komentarzu poniżej.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *