OBSZARY COACHINGU

Life Coaching ( doradztwo rozwoju osobistego)

Rodzaj coachingu, w którym coach pracuje z klientami prywatnymi. Obszarem pracy nie są kwestie związane z pracą zawodową klienta a jego funkcjonowaniem w życiu prywatnym. Przykładowe obszary do pracy w life coachingu to:

– wyznaczanie i planowanie celów;

– planowanie misji życiowej;

– funkcjonowanie w relacjach interpersonalnych;

– rozwój kompetencji interpersonalnych ( komunikacja, asertywność, perswazja, pewność siebie, etc…);

– związki, relacje, uwodzenie

– rozwój potencjału i kreatywności;

– lepsza organizacja życia i zarządzania sobą w czasie;

– uzyskanie wolności finansowej;

– rozwój duchowy,

– odzyskanie równowagi sensu życia etc…

Executive Coaching ( coaching menedżerski)

Coach zajmujący się tego rodzaju coachingiem pracuje z kierownikami średniego i wyższego szczebla. Przedmiotem pracy są wszystkie biznesowe problemy i zagadnienia. Przykladowe obszary do pracy to:

– przywództwo;

– strategia rozwoju;

– kierowanie firmą i zarządzanie;

– budowanie zespołów;

– zarządzanie zmianami etc…

Team Coaching ( coaching zespołowy)

Przedmiotem zainteresowań tej formy coachingu nie jest jedna osoba, a zespół jako system. Zazwyczaj znajduje ona zastosowanie w organizacjach i służy zwiększaniu skuteczności pracy zespołu. Przykładowe obszary do pracy to:

– poprawa komunikacji w zespole;

– efektywne radzenie sobie z konfliktami

– wykrywanie starć w zespołach i odpowiednie dobieranie ludzi ze sobą

– wykrywanie przyczyn braku efektywności, posługując się poziomami wartości i motywacji etc…

Business Coaching

Business coaching adresowany jest do właścicieli firm i dyrektorów zarządzających małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Celem jest usprawnienie ich działania. Przykładowe zadania coacha to:

– pomoc w zdefiniowaniu krótko i długo-terminowych celów firmy;

– opracowanie planów biznesowych, marketingowych;

– analizowanie procesów przebiegających w firmie.

Performance Coaching

Jest to specyficzny rodzaj coachingu, w którym w rolę coacha wciela się bezpośredni przełożony pracownika w organizacji. Celem kierownika jest pomoc w osiągnięciu większej skuteczności w zakresie jego podstawowych zadań na stanowisku pracy.

Przykładowe cele performance coachingu to:

– zwiększenie umiejętności w zakresie analizy potrzeb klientów;

– rozwój kompetencji w zakresie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacjach ze współpracownikami etc…

Career Coaching ( coaching kariery)

Career coaching to dość wąska dziedzina  coachingu, w której coachowie pracują z ludźmi pragnącymi zwiększyć swoją satysfakcję z pracy, zmienić stanowisko lub wykonywany zawód. Celem coacha jest pomoc klientowi w zrozumieniu, w którym kierunku powinien się rozwijać w życiu zawodowym i jaką karierę obrać.

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *