O MNIE

 

KIM JESTEM?

Tomasz Kołdrowski – Coach, Doradca, Trener

Z tej strony Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Ekspert ds. Zarządzania Karierą, Konsultant HR. Profesjonalnie wspieram klientów w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego.

Moja dłuższa historia

MOJA MISJA

Pomagam ludziom rozwiązywać palące problemy i realizować ambitne cele, dzieląc się swą fachową wiedzą ekspercką i bogatym doświadczeniem życiowym poprzez artykuły, nagrania, produkty i usługi.

WIZJA

Skutecznie odkrywam i rozwijam potencjał moich klientów.

Robię, to co kocham i kocham to, co robię.

Wykonuję zawód, dający mi spełnienie, satysfakcję i zadowolonych klientów, co świadczy o mej wysokiej skuteczności.

Prowadzę biznes oparty na mych pasjach, mocnych stronach, wartościach i zaspokajaniu potrzeb rynkowych.

MOTYWACJA

Moja historia, czyli jak to się zaczęło.

Zanim zostałem People Helperem wykonywałem wiele zawodów, pracując w różnych dziedzinach. Mam bogate i długie doświadczenie zawodowe, które zdobywałem w takich branżach, jak handel, usługi, administracja publiczna i rządowa, FMCG, medyczna, eventowa, rozrywkowa i edukacyjna. Pracowałem na stanowiskach związanych z ochroną środowiska, bhp, kontrolą jakości, sprzedażą, administracją oraz organizacją i obsługą eventów.
Obecnie oprócz coachingu realizuję się zawodowo w branży eventowo-rozrywkowej, jako muzyk, konferansjer, event manager odpowiedzialny za oprawę artystyczną wszelakich imprez. Zajmuję się również produkcją muzyki, kompozycją, aranżacją oraz udzielam się w różnych projektach, jako muzyk sesyjny i estradowy.

Zmianę zacząłem od siebie, by móc efektywnie wspierać innych.

Nadal stale pracuję nad sobą, swymi wartościami, słabościami, mocnymi stronami i celami, jak również nad moimi umiejętnościami i rozwojem praktyki. Wierzę w słuszność, stwierdzenia: ,, Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie”. Dlatego moją intencją zawsze było najpierw wymagać od siebie, potem od innych, stale najpierw sprzątać własne podwórko tak, by inni skuszenie dobrym przykładem zapragnęli, by wesprzeć również ich w stawaniu się lepszymi i w budowaniu pełniejszego, szczęśliwszego życia.

 • Najpierw dokonałem głębokiej samoanalizy, zidentyfikowałem i pokonałem swoje demony, blokady i słabości. 

 • Odkryłem i  moje predyspozycje zawodowe, talenty, umiejętności, wiedzę, pasje oraz system i hierarchę wartości;
 • Wyznaczyłem swoją misję życiową i zawodową.

 • Zidentyfikowałem kluczowe role, jakie muszę w życiu pełnić, aby jak najlepiej wypełniać moją misję.

 • Stworzyłem swój wspierający system wartości i przekonań służący mi za wewnętrzny system nawigacji.

 • Wypracowałem konkretne umiejętności i zachowania, niezbędne do realizacji mego powołania oraz stworzyłem sprzyjające środowisko, które wspiera mnie w realizacji moich życiowych długofalowych celów.

 • Skutecznie pomagałem moim bliskim, rodzinie w ich problemach, dylematach, impasach, jak również w osiąganiu ich celów.

 • Odkryłem w tym przyjemność, pasję i z czasem zacząłem się w tym kierunku profesjonalnie edukować i robić to komercyjnie wnosząc dużą wartość, inspirację, dobra energię i nową jakość w życie moich klientów.

Bycie People Helperem sprawia mi wiele przyjemności, satysfakcji i mam głębokie poczucie misji, którą każdego dnia staram się jak najlepiej realizować. Wykonując tę profesję w pełni wykorzystuję i rozwijam moje naturalne predyspozycje, mocne strony, wiedzę i doświadczenie. Działam w głębokiej zgodzie z mymi wartościami i odczuwam prawdziwą pasję, pomagając klientom zbudować szczęśliwe życia i wspaniałe kariery.

SPECJALIZACJA

Audyt i Projektowanie Życia
Audyt i Projektowanie Kariery

Moja specjalizacja to life&career coaching, czyli życie osobiste i kariera. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania target clients

KOMU I W CZYM POMAGAM

Moi klienci to najczęściej:

• mężczyźni i kobiety z dużych miast, między 30 a 45 rokiem życia;

• doświadczeni specjaliści, eksperci i menadżerowie ze świata administracji państwowej i korporacji;

• freelancerzy z branży IT, rozrywkowej, eventowej, sztuki i show biznesu.

Pracuję z ludźmi, którzy są niezadowoleni z pewnych obszarów swego życia, pragną konkretnych zmian i wiedzą, że bez fachowego wsparcia nie będą w stanie tego sami osiągnąć. Pomagam im rozwiązać konkretne problemy, osiągnąć wspaniałe cele i znaleźć większą równowagę między życiem prywatnym i pracą.

 

Znalezione obrazy dla zapytania help

 NAJCZĘSTSZE TEMATY Z JAKIMI PRACUJĘ

– zastój zawodowy i efekt ,,szklanego sufitu”;

– wypalenie zawodowe;

– chęć odkrycia predyspozycji, powołania i wytyczenia nowej ścieżki kariery;

– chęć poprawy efektywności osobistej;

– brak równowagi życiowej oraz poczucia głębszego celu i sensu życia;

– brak satysfakcji z życia;

– długotrwały stres oraz kryzysy lekkie i średnie o różnym podłożu ( kryzys egzystencjalny, kryzys przełomu połowy życia, utrata pracy, żal po stracie, kryzys finansowy);

– zmiana niechcianych nawyków, ograniczających przekonań, trudnych emocji i bolesnej przeszłości;

– konflikt i negatywny dialog wewnętrzny;

– problemy w zarządzaniu życiem i czasem.

EFEKTY PRACY ZE MNĄ

– work&life balance i zharmonizowanie sfer życiowych;

– poprawa jakości życia;

– odkrycie i realizacja nowej misji życiowej i zawodowej;

– wzrost poczucia satysfakcji i samorealizacji;

– przebudowa kariery, modelu biznesowego;

– znalezienie dopasowanej pracy;

– wzrost zarobków i awans;

– odkrycie, rozwój i wykorzystanie potencjału osobistego ;

– większa samoświadomość; – wolność emocjonalna, optymizm, wzrost poczucia sprawczości, produktywności i entuzjazmu.

JAK POMAGAM?

Wierzę w klienta i jego moc sprawczą.

Pomagam odkrywać, wykorzystywać i rozwijać potencjał w kliencie, niezbędny do pokonania jego największych wyzwań i przeprowadzenia życiowej transformacji. Przekuwam w cenny zasób talenty, predyspozycje, osobowość, temperament, doświadczenia, wiedzę, umiejętności, pasje, porażki i sukcesy klienta.

Daję mu całe moje doświadczenie, wiedzę ekspercką, umiejętności, zaangażowanie, inspirację i motywację.

Stosuję w pracy najlepsze sprawdzone techniki, strategie, podejścia i narzędzia zmiany osobistej z takich nurtów jak: coaching, psychologia transpersonalna, psychologia sukcesu, neurolingwistyczne programowanie, interwencja kryzysowa, doradztwo zawodowe i personalne, marketing i branding personalny.

Moja metodologia pracy zawiera elementy coachingu, doradztwa, szkolenia, mentoringu. Stosuję je elastycznie, zamiennie dopasowując do potrzeb konkretnej sytuacji i klienta. To nie jest zwykły coaching. Moje interdyscyplinarne wykształcenie i bogate doświadczenie w pracy z ludźmi nad rozmaitymi wyzwaniami i zmianami życiowymi jest gwarancją mojej skuteczności.

Swobodnie poruszam się w obszarach życia osobistego, pasji, kariery, rozwoju osobistego, relacji i biznesu.

Potrafię skutecznie radzić sobie z wszelkimi blokadami na drodze realizacji celów. Mam kompetencje do pracy z takimi przeszkodami, jak: konflikty wewnętrzne, wewnętrzny krytyk i sabotaż, negatywne emocje i bolesne wspomnienia; wstyd, lęk, stres, zmiana nawyków i przekonań, brak pewności siebie, motywacji i wiary we własne możliwości.

Formy wsparcia:

Coaching – indywidualny, grupowy, zespołowy

Doradztwo – życiowe, zawodowe i personalne

Szkolenia – indywidualne i grupowe

Mentoring – indywidualna, długofalowa, kompleksowa współpraca nad kilkoma celami, zawierająca w sobie powyższe formy wsparcia i edukacji.

Stosuję coaching holistyczny i integralny.

Zakres mej pracy to środowisko, zachowania, nawyki, umiejętności, emocje, przekonania, wartości, tożsamość i misja.

Pomogę Ci przeanalizować wszystkie obszary życiowe i uświadomić sobie, jak wzajemnie oddziałują na siebie oraz jak wprowadzenie zmiany w jednej sferze ma wpływ na pozostałe.

Dzięki współpracy ze mną klienci osiągają większą samoświadomość, odkrywają i realizują swoją misję życiową i zawodową. Prowadzą bardziej zrównoważone i satysfakcjonujące życie, lepiej radzą sobie z emocjami, nawykami i biorą całkowitą odpowiedzialność za swoje życie.

Zapoznaj się z moją Ofertą i poznaj Mój Proces Pracy.

DLACZEGO WARTO MI ZAUFAĆ?

• Jestem certyfikowanym praktykującym coachem, konsultantem kariery, doradcą personalnym i specjalistą ds. rekrutacji i selekcji;

• Odbyłem szereg szkoleń i kursów, zdobytą wiedzę wdrożyłem w życie z dobrymi efektami i dlatego teraz dzielę się tym z klientami poprzez artykuły, produkty szkoleniowe, prywatne konsultacje i coaching;

• Lubię to co robię, czyli pomagać ludziom stawać się lepszymi, efektywniejszymi i bardziej szczęśliwymi;

• Pasjonuje mnie człowiek i kryjąca się nim moc twórcza, której źródło tkwi w niesamowitych możliwościach umysłu;

• Uwielbiam inspirować, nauczać, prowadzić oraz pomagam odkrywać ludzki potencjał, uwalniać od blokad i wydobywać to co najlepsze z klienta, traktując go jak nieoszlifowany diament;

• Stale się uczę i rozwijam swój warsztat poprzez literaturę branżową, kursy, warsztaty, udział w konferencjach branżowych i wsparcie mentoringowe.

Co mnie pozytywnie wyróżnia na tle innych?

Ukończyłem Akademię Coachingu Kryzysowego zdobywając Certyfikat Akredytowanego Coacha Kryzysowego. Ta unikalna specjalizacja coachingowa, którą posiada tylko kilkudziesięciu coachów w Polsce dała mi dużo wartościowej wiedzy i umiejętności z zakresu coachingu klasycznego, coachingu kryzysowego, interwencji kryzysowej i podstaw psychologii. Dzięki temu zdobyłem niezbędne kwalifikacje do profesjonalnej pomocy osobom cierpiącym na kryzys.

Dlaczego to jest mój istotny atut?

Najnowsze badania nad rynkiem coachingowym w Polsce pokazują ewidentnie, że prawie 70 procent klientów trafiających do coacha, jest w mniejszym lub większym stanie kryzysowym.

Niestety większość coachów jest tego nieświadoma i nie potrafi tego zdiagnozować, bo nie ma wiedzy na temat pracy z ludźmi w kryzysie.

Ta niewiedza i ignorancja coachów niestety bardzo często prowadzi do tego, że nie są oni w stanie pomóc takiemu klientowi, ponieważ brak im wiedzy i kompetencji.

Dlatego też prowadzony przez nich coaching nie jest skuteczny. Nie są oni w stanie pomóc takiemu klientowi, a bardzo często potrafią mu zaszkodzić i pogłębić stan kryzysowy. Niestety skutkiem tego bywa zagrożenie zdrowia i życia. Podejmując się współpracy ze mną nie musisz się tym przejmować. Potrafię pracować z kryzysami lekkimi i chronicznymi. Jeśli zidentyfikuję u Ciebie głęboki kryzys przekieruję Cię do odpowiedniego sprawdzonego specjalisty, który rozwiąże problem i wówczas możesz zgłosić się do mnie na coaching.

Przeszedłem również kompleksowy kurs z zakresu radzenia sobie ze stresem i dzięki temu posiadam profesjonalne kompetencje do efektywnej pracy z klientami walczącymi ze stresem ostrym i chronicznym.

Ponadto przeszedłem solidną edukację i praktykę z zakresu doradztwa zawodowego, zarządzania zasobami ludzkimi i sztuki trenerskiej.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Unikalna i sprawdzona wiedza, doświadczenie życiowe, zawodowe, praktyka w pomaganiu, umiejętności oraz poczucie powołania.

Pracując w dużych i małych firmach o różnych profilach, branżach i na różnych stanowiskach zdobyłem niezbędną wiedzę, umiejętności i doświadczenie w następujących obszarach tematycznych:

• Zarządzanie personelem, talentami i ścieżkami karier;

• Rekrutacja i selekcja pracowników;

• Diagnozowanie potrzeb rozwojowych pracowników;

• Projektowanie, prowadzenie i ewaluacja szkoleń;

• Trenerstwo i coaching w przedsiębiorstwie.

Podczas edukacji i zdobywania praktyki coachingowej zdobyłem dużo specjalistycznej wiedzy i umiejętności z dziedzin;

• Rekrutacja i selekcja pracowników;

• Zarządzanie talentami i ścieżkami karier w organizacji;

• Zarządzanie strategiczne;

• Efektywność osobista i rozwój zawodowy;

• Personal Branding, Public Relation, marketing internetowy, e-biznes;

• Efektywne sposoby zdobywania pracy;

• Analiza systemowa i zarządzanie projektami;

• Coaching, NLP, mentoring, konsulting, krótkoterminowa terapia poznawczo-behawioralna;

• Najlepsze światowe metodologie i narzędzia zmiany osobistej;

• Doradztwo zawodowe i coaching kariery.

Znalezione obrazy dla zapytania education

EDUKACJA

Kryzysowy i Rozwojowy Mentoring Finansowy

Zakres tematyczny: Podstawy psychologii, Podstawy Interwencji Kryzysowej, Praca z nawykami i przekonaniami, Psychologia finansowa, Ekonomia Behawioralna

Program kursu zrealizowany przez: Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu

Certyfikowany przez: Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego

Numer certyfikatu: KCMF I/03/IPTK/2021

Uzyskane uprawnienia: Pomaganie w kryzysach życiowych, mających swe źródło w problemach z finansami. Mentoring finansowy – wsparcie w realizacji celów finansowych.

Uzyskany tytuł: Kryzysowy Coach i Mentor Finansowy

 

Meta Leader – Leadership Coaching

Organizator: Instytut Coachingu i Mentoringu – Przemysław Walter Group

Zakres tematyczny:

Zaawansowane modele, umiejętności i narzędzia wybitnego przywództwa w oparciu o najlepsze światowe praktyki wiodących firm. Przygotowanie do pracy w zakresie konsultingu i coachingu przywództwa.

Czas trwania: 80 godzin (teoria i praktyka)

Uzyskany tytuł: Licensed Meta Leader

Data uzyskania certyfikatu: 09.07.2020

Akademia Coachingu Kryzysowego

Czas trwania: 6-miesięcy – 300 h ( teoria i praktyka )

Zakres tematyczny:

Coaching Klasyczny,Podstawy Psychologii, Podstawy Interwencji Kryzysowej, Psychologia Kryzysu, Cykl kursów dotyczących radzenia sobie ze stresem.

Uzyskany tytuł:

Certyfikowany Coach Kryzysowy

Nr certyfikatu: 4/10/CK/2017

Organizator:

Piotr Łabuz – Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego

Elżbieta Kluska-Łabuz – Prezes Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego

www.coachingkryzysowy.pl

NewInsight – Elżbieta KluskaŁabuz; Polskie Towarzystwo Coachingu Kryzysowego

Cykl Szkoleń z serii Master Life&Career Coach obejmujący:

6 szkoleń w tym 2 szkolenia na poziomie Advanced;

18 dni szkoleniowych;

180 godzin warsztatu doradczo-coachingowego;

Ponad 120 godzin, w trakcie których pracowałem w roli coacha i zdobywałem praktyczne doświadczenie wykorzystując najbardziej skuteczne modele, narzędzia i techniki life coachingu i coachingu kariery;

200 zaawansowanych narzędzi doradczo-coachingowych tworzących unikalny warsztat do pracy z najtrudniejszymi nawet celami, umożliwiające istotne, szybkie i trwałe zmiany w życiu osobistym i zawodowym, możliwe do zastosowania wszędzie, w każdej sytuacji;

8 Certyfikatów w tym uzyskanie najwyższego stopnia potwierdzającego kompetencje w zawodzie coacha – Certyfikatu Master Life & Career Coach.

Licensed International Master Life&Career Coach – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed Practitioner of Life &Career Coaching – ( 40 h teoria i praktyka ) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Advanced Practitioner Practitioner of Life&Career Coaching – ( 48 ) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Self-Awareness Coach – course Self-Awareness Coaching Certification Training – ( 8h ) certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Coach and Counsellor of The 4-W Strategy – course The 4-W Strategy Practitioner Certification Training ( 16h) – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Master Coach and Counsellor of The 4-W Strategy – course The 4-W Strategy Master Coach&Counsellor Certification Training ( 32h ) – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Master Coach and Counsellor of The 7-W Strategy – certyfikat wydany dnia 10.02.2015; ważność – bezterminowo – Institute of Coaching and Mentoring & Przemysław Walter Group

Licensed International Coach and Consultant Meta Recruitment and Selection of Employees – course Meta Recruitment and Selection of Employees

Warsztat Samoświadomości i Misji Zawodowej – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Warsztat – Niepowstrzymana kariera – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Business Expert Empire – szkolenie dające kompetencje i uprawnienia Business Coacha i Konsultanta – Instytut Coachingu i Mentoringu; Przemysław Walter Group

Doradca zawodowy i Specjalista ds. Zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie ( kurs 120 godzin ) – PM Management Group

Kurs ,,Racjonalna Terapia Zachowania I stopnia” – dyplom – Pracownia Twoich Przekonań – prowadząca dr n. med. Agnieszka Kałwa ; Patronat – dr Mariusz Wirga Kierownik Naukowy Kursu/Dyrektor Programu RTZ w Polsce

Warsztat ,, Train the Trainer” – Trening umiejętności trenerskich – 30h dydaktycznych ( praktyka i teoria, zakończone egzaminem/ dyplom i zaświadczenie nr z rejestru: 01/02/13/TR/WAW ) – Placówka Kształcenia Ustawicznego GoWork;

Specjalista ds. HR ( rekrutacja i selekcja ) – Placówka Kształcenia Ustawicznego GoWork.pl ( 60h; nr z rejestru: 64/09/2012/HR/WAW )

Praktyk i Master NLP – Polski Instytut Neurotransgresji ; G.Halkiew ( Nr zaświadczenia MEN 104/2012)

Dyplomowany Coach NLP – Cech Naturopatów i Hipnotyzerów ( Nr zaśw. MEN 104/2012; ISO 9001-2000 Nr PL8000225 )

Doradca Personalny ( kod zawodu 242303) – Polskie Centrum Ustawicznego Kształcenia Dorosłych ,, RADIUS” Akredytowana Niepubliczna Placówka Oświatowa

Wykładowca, instruktor – CENTRUM SZKOLENIOWE EUROPOL – kurs metodyczno-dydaktyczny dla szkoleniowców.

Kurs samokontroli umysłu metodą Silvy I i II stopnia – Silva Polska ( wykładowca – Andrzej Wójcikiewicz)

Model GROW w Coachingu – Grupa SET, Akademia Trenerów

Kurs trenerski – Program Trenerów Wewnętrznych w Administracji Państwowej ( 80 h )

Warsztaty i kursy z tematyki:

– Time Line Therapy ( TLT ) – MastermindTraining / Michał Jankowiak;

– Integral Eye Movement Therapy ( IEMT) – MastermindTraining/ Michał Jankowiak;

– Core Transformation – MastermindTraining / Michał Jankowiak;

– Warsztat hipnozy regresywnej – Polski Instytut Neurotransgresji / Grzegorz Halkiew;

– Warsztat regresji karmicznej – Gabriela Bukała;

– Ustawienia rodzinne wg Berta Hellingera – Polski Instytut Neurotransgresji/ Grzegorz Halkiew;

– Szereg szkoleń, warsztatów i kursów z kompetencji społecznych, menadżerskich, coachingowych, trenerskich i doradczych.

 Dyplomy/Certyfikaty:

MENTORZY

Brian Tracy, Anthony Robbins, Robert Dilts, Richard Bandler, Dale Carnegie, John Whitmore, Tad James

 O MNIE PRYWATNIE

Prywatnie muzyk-meloman, od lat realizujący swą pasję jako kompozytor, tekściarz, aranżer, wykonawca, event menadżer, pasjonat sztuki, psychologii, rozwoju osobistego, miłośnik podróży, wycieczek górskich i turystyki rowerowej. Na co dzień pełen pozytywnej energii, optymista, ekstrawertyk, artystyczna dusza towarzystwa, wulkan dobrego humoru i entuzjazmu.

Masz problemy, z którymi sobie nie radzisz?

Chcesz osiągnąć jakieś konkretne cele i wprowadzić przełomowe zmiany życiowe?

Szukasz profesjonalisty, eksperta, kogoś takiego jak ja?

Zapraszam w takim razie na Wstępną Konsultację (60 min, skype/telefon).

Napisz do mnie na:

mail: coachingdlaciebie@wp.pl

Zapraszam Cię do współpracy nad wprowadzaniem upragnionych zmian w życiu!

SekretyRozwoju.com na FB

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

1 odpowiedź na O MNIE

 1. Pingback: Koniec roku – Podsumowanie i Nowe Cele | Sekrety Rozwoju – Coaching&Szkolenia

Możliwość komentowania jest wyłączona.