Moc Twoich decyzji

Moc Twoich decyzji

Pewnie zastanawiasz się czasem, jak to jest, że jedni ludzie z łatwością osiągają sukcesy w różnych dziedzinach a inni muszą zadowalać się miernymi wynikami i wszystko przychodzi im ciężko i mozolnie. Oni wcale nie są mądrzejsi, urodzeni pod dobrą gwiazdą, ani lepiej wykształceni i nie musieli podpisywać paktu z diabłem.

Jak zwykle często odpowiedzi szukamy w pokrętny sposób i myślimy, że tu potrzeba mieć jakąś tajemna wiedze, nadprzyrodzoną moc czy mózg jak jakiś cyborg. Zazwyczaj rozwiązania są bardzo proste i na wyciągnięcie ręki lecz jednak właśnie przez to tkwi tu cały myk, że często nie widzimy tych rozwiązań, nie doceniamy i szukamy pokrętnych dróg i masy usprawiedliwień, dlaczego nie radzimy sobie w życiu tak jakbyśmy chcieli, dlaczego nie mamy wymarzonej pracy, dobrych zarobków, odpowiedniego partnera i nie prowadzimy stylu życia o jaki nam zawsze imponował.

Ego, by nie cierpieć z powodu bezradności, frustracji i niespełnienia wymyśla całą masę głupich usprawiedliwień, typu: trzeba mieć bogatych rodziców, pochodzić z odpowiedniej rodziny, trzeba być niezwykle utalentowanym, by osiągnąć sukces, w tym kraju się nie da, to wszystko przez nasz rząd i kryzys i cały szereg przeróżnych zwrotów, zaczynających się od ,,ale” ,, bo”.

Wg najbogatszych ludzi, którzy odnoszą świetne sukcesy na wielu polach cała strategia sukcesu w swych podstawach zawiera się w poniższych krokach:

 1. ZDECYDUJ, czego chcesz.
 2. PRZYSTĄP do działania.
 3. OBSERWUJ, co się sprawdza, a co nie.
 4. ZMIENIAJ swoje zachowania, dotąd, póki nie osiągniesz zamierzonego celu.

Wydaje się to rzeczywiście proste, choć tylko z pozoru, bo dla wielu osób ciężko jest ten plan sukcesywnie realizować.

Wiedz, też o tym, że o Twoim losie decydują 3 ważne decyzje. Dlatego zadaj sobie 3 pytania odnośnie swoich decyzji:

 1. Na czym się koncentrujesz, czemu poświęcasz swoją uwagę i zaangażowanie. Co obdarzasz energią, pasją, miłością?
 2. Co dla Ciebie znaczą poszczególne rzeczy?
 3. Co zrobisz, by osiągnąć pożądane rezultaty?

Ważne jest, by poznać swój wewnętrzny system podejmowania decyzji. Aby tego dokonać określ następujące czynniki:

 • Twoje podstawowe przekonania i podświadome reguły;
 • Twoje wartości życiowe;
 • Twoje wzorce;
 • Twoje zwyczajowo zadawane sobie pytania;
 • Twoje stany emocjonalne, których w danej sytuacji doświadczasz.

,,Sukces jest naprawdę skutkiem właściwych osądów. Właściwy osąd jest warunkiem doświadczenia, a ono często jest rezultatem złych osądów. ‘

Antony Robbins

UJARZMIJ POTĘGĘ DECYZJI

 1. Zawsze pamiętaj o prawdziwej sile, jaką daje CI podejmowanie decyzji.
 2. Pamiętaj, że najtrudniejszym krokiem do osiągnięcia czegokolwiek jest prawdziwe oddanie się czemuś, czyli podjęcie prawdziwej decyzji.
 3. Podejmuj decyzję często.
 4. Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji.
 5. Konsekwentnie wykonuj raz powziętą decyzję, ale nigdy nie upieraj się, przy sposobach jej realizacji.
 6. Odkryj radość w podejmowaniu decyzji.

Sekret sukcesu polega na tym, by nauczyć się jak wykorzystać cierpienie i przyjemność i jak nie pozwolić, aby to one wykorzystały Ciebie. Jeśli to zrobisz to wtedy Ty panujesz nad swoim życiem, jeśli nie – Twoje życie panuje nad Tobą.

Na koniec cytat Michaela De Montaigne:

,, Twierdzę, że przyjemności należy unikać, jeśli ich skutkiem ma być większe od nich cierpienie, a pożądać tych cierpień, które przyniosą większą niż one przyjemność”

Przemyśl ten tekst, odnieś do swego życia, zastosuj i zostaw komentarz pod spodem.

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorozwój i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Moc Twoich decyzji

 1. Łukasz LBN pisze:

  Zgadzam się w 100%, czytałem Robinsa, proste i skuteczne podejście do życia. Decyzja daje ogromną siłę, ale po jej podjęciu bez działania i bez konsekwencji można nic nie osiągnąć, także wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać.
  Polecam wszystkim co sam stosuję z coraz lepszym skutkiem w swoim życiu:
  ” ZDECYDUJ, czego chcesz.
  PRZYSTĄP do działania.
  OBSERWUJ, co się sprawdza, a co nie.
  ZMIENIAJ swoje zachowania, dotąd, póki nie osiągniesz zamierzonego celu.”

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *