LOT DO CELU cz.1

 

LOT DO CELU

 

W tej części artykułu opiszę Ci kilka bardzo istotnych etapów i warunków jakie musza być spełnione by cel został osiągnięty oraz przedstawię jak powinien wyglądać w praktyce proces osiągania celów.

 

ZACZYNAMY!!!

 

Określ MOMENTUM

 

1. Wypisz to, co możesz zrobić, aby zrealizować cele. Niech to będą wszystkie działania, akcje, pomysły, kontakty z odpowiednimi osobami etc… Potraktuj to jak swoista burzę mózgu. Nie zastanawiaj się czy to właściwe, realne, nie myśl jak to zrobisz tylko wypisuj tak jak leci. W tym punkcie chodzi o ilość pomysłów i kreatywność a nie o sens czy skuteczność.

Przykłady:

Cel – nowa praca: szukać alternatywnych sposobów szukania do pracy i dotarcia do pracodawców, zrobić swoje profesjonalne profile zawodowe na portalach rekrutacyjnych, zamieszczać swoje ogłoszenia, wypisać listę firm z mego miasta/regionu, w których chciałabym pracować i wysłać do nich oferty współpracy etc…..

Cel – Stworzenie/rozwój własnego biznesu: określić nisze, którą chcę się zajmować, wybadać potrzeby rynku/klientów, doprecyzować swoją specjalność, zrobić biznesplan, dokształcić się z wiedzy biznesowej, skończyć kurs marketingu internetowego, stworzyć profil firmy na FB, skontaktować się z…

 

2. Droga do celu – Pamiętaj, że nie tylko cel musi być przyjemny lecz również i droga do niego. Zastanów się w jaki sposób możesz swoje działania uczynić przyjemniejszymi? Gdy uważasz, że powinnaś zrzucić kilka kg, a nie przepadasz za siłownią, bieganiem to zacznij podczas treningu słuchać swojej ulubionej muzyki lub znajdź towarzysza do ćwiczeń i będziecie się wzajemnie dopingować. Może zacznij w jakiś fajny sposób nagradzać się za każde pokonanie swej słabości, przekroczenie swych barier np.: po każdym tygodniu codziennych treningów funduję sobie w niedzielę wizytę w kinie, spa lub idę zjeść do mej ulubionej restauracji. Kiedy już wypiszesz wszystko co możliwe to wybierz najlepsze działania, które Twoim zdaniem przyniosą najlepsze efekty.

 

Przykłady:

Cel – zmiana pracy: Potraktować ten proces, nie jako coś desperackiego, nieprzyjemnego, żmudnego, lecz wcielić się w rolę specjalisty od marketingu w znanej firmie, który walczy o nagrodę pracownika miesiąca i awans, prowadząc skuteczna kampanię marketingową Twej osoby na rynku pracy, podejdź do tego jak do inspirującego wyzwania w pracy.

 

3. Wybierz swoje dwa działania, które możesz podjąć w tej chwili, tu i teraz. Określ, jakie są według Ciebie dwie rzeczy, które możesz zrobić natychmiast, już teraz , bez odkładania ich na później? Może zapisać się do pobliskiej siłowni, fitness clubu, złożyć wreszcie wizytę u dietetyka, zadbać wreszcie o swe zdrowie i przestać słodzić herbatę, a może kupić jakąś dobrą książkę, zapisać się wreszcie na prawo jazdy lub umówić się na coaching.

 

4. Zacznij realizować działania. Najlepiej jak zaczniesz od mniejszego i mniej wymagającego działania, a potem stopniowo przejdź do większych i częstszych działań. Przykład: jeśli całkowite zrezygnowanie z Fast-food jest dla Ciebie zbyt ciężkie to ogranicz wizytę w McDonalds do jednej na tydzień, a potem do jednej na 2 tygodnie, jednej na miesiąc.

 

5. Wciąż wracaj do swoich celów. Powracaj co dzień do swej wizji i wyobrażaj sobie jak osiągnęłaś swój cel, minimum 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Najlepszy czas na skuteczna wizualizację to moment tuz przede zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu, kiedy to mózg pracuje w trybie fal alfa i jest bardzo podatny na sugestie. Stale monitoruj swe postępy, patrz czy to co robisz przynosi oczekiwane rezultaty odpowiednio szybko. Jeśli nie działa to pomyśl co możesz zmienić, zastosuj inny sposób.

Tomasz Kołdrowski – Coach, Doradca personalny

 

Chcesz skutecznie osiągać cele, realizować wreszcie marzenia a niestety ciągle tkwisz w martwym punkcie? W takim razie jest to kurs dla Ciebie. Położony jest w nim nacisk na eliminację 5 głównych przyczyn, które powstrzymują nas przed osiąganiem celów. Dlatego już teraz zrób pierwszy krok ku realizacji swoich marzeń i zapisz się na kurs:

Jak skutecznie osiągać cele?

 

Ps. Jeśli podoba Ci się to co robię, chcesz być na bieżąco z nowinkami to zapisz się koniecznie na DARMOWY NEWSLETTER  polub na FB profil  SekretyRozwoju  i polec go, tym, których może to zainteresować.

 

Dziękuję

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psychoporady, Samorozwój. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *