LĘK PRZED SAMOTNOŚCIĄ – Jak sobie poradzić?

LĘK PRZED SAMOTNOŚCIĄ – JAK GO POKONAĆ?

 A jeśli tym niepowodzeniem/ porażką byłaby samotność? ( z serii: ,, Pytania od czytelników” pytanie od Weroniki )

 

Co rozumiesz jako samotność? Nie masz bliskich, rodziny, przyjaciół czy chodzi Ci o brak partnera/miłości? Nie do końca sprecyzowałaś Weroniko czy masz na myśli dawną samotność czy obecną. Jeśli masz na myśli swoja dawna samotność to miała ona jakąś swoja przyczynę i sens. Jeśli był to Twój świadomy wybór w danym momencie życia to najwyraźniej tak chciałaś i dziś z perspektywy czasu możesz oceniać to jako niepowodzenie/porażkę ale dziś jesteś inna osobą niż kiedyś. Jeśli uważasz że byłaś/jesteś samotna przez kogoś, pecha, czynniki zewnętrzne, brak szczęścia, zły los, przez swoje pewne zachowania, decyzje to najlepiej przyjmij, że jednymi z istotnych praw kieruje prawo karmy ( przyczyny i skutku) oraz prawo przyciągania ( mówi, że podobne przyciąga podobne oraz że dominujące myśli kreują rzeczywistość), tak więc poprzez zakodowane w podświadomości programy myślowe, przekonania i emocje przyciągamy do siebie adekwatną rzeczywistość. Prawo to działa bez względu czy o nim wiemy, czy w nie wierzymy, czy tego chcemy czy nie, cały czas przyciągamy, a to co Cię otacza, spotyka, jak się czujesz, jakie masz zdrowie i relacje z ludźmi jest tego manifestacją. Jesteś jedyna osobą odpowiedzialna za Twe szczęście jesteś Ty sama. Zmiana zawsze zaczyna się wewnątrz. Zamiast swoją samotność określać jako porażkę potraktuj ją jako lekcję życia, informację zwrotną. Jak myślisz czemu Cię spotyka? Czy zawsze tak było? Jeśli to co robisz, jak myślisz nie daje Ci oczekiwanych rezultatów = bliskich i wartościowych relacji z ludźmi, to oznaczy, że warto zmienić podejście, sposób. Może zamiast się zamartwiać i użalać weź kartkę, długopis, usiądź w spokoju i wypisz wszystkie bliskie Ci, kochające, serdeczne osoby. Może warto się do nich odezwać, odnowić kontakty, coś zaproponować, zorganizować? Wypisz jak najwięcej pozytywnych cech, sformułowań o sobie, doceń się, polub, pokochaj. Napisz za co można Cię lubić, kochać, co jest w Tobie unikalne , wartościowe. Stwarzaj okazje, możliwości by poznawać inne osoby/facetów, udzielaj się towarzysko, pracuj nad najlepsza wersją siebie, zaakceptuj, pokochaj siebie a świat Cię pokocha. Pisze dość ogólnie i szeroko gdyż nie sprecyzowałaś dokładnie jaki masz problem. Mam nadzieję, że coś dobrego wyniesiesz z mej wypowiedzi. Pozdrawiam

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

Jeśli i Ty masz podobny problem zastosuj rady z artykułu, a jeśli uważasz, że potrzebujesz mojej pomocy, by zająć się Tobą kompleksowo i ułatwić Ci wprowadzenie trwałych zmian,  to zajrzyj do działu OFERTA i umów się na Coaching.
Ps. Jeśli podoba Ci się mój blog, to co robię i chcesz być na bieżąco z nowinkami to zapisz się koniecznie na DARMOWY NEWSLETTER i polub na FB profil  SekretyRozwoju  i polec go, tym, których może to zainteresować.

 

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching, NLP, Psychoporady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *