LĘK PRZED PORAŻKĄ – Jak go pokonać?

LĘK PRZED PORAŻKĄ – JAK GO POKONAĆ

 

Moją porażką jest brak pracy, trudności przebicia na rozmowie kwalifikacyjnej. Stres paraliżuje, jak to pokonać? ( z serii : ,, Pytania od czytelników” )

 

Cześć Ana.
Najpierw rozpraw się ze stresem, który blokuje Ci dostęp do zasobów ( umiejętności, pewności siebie, kreatywności) oraz stopuje zachowania. Ze stresem w tym kontekście możesz pracować na dwa sposoby.
Najpierw w warunkach ćwiczebnych ( gdy nie jesteś nastawiona na stresową sytuację) możesz zastosować:
– metodę z tego wpisu
– podwójną dysocjację ( technika NLP), znajdziesz ja na blogu w dziale nlp;
– techniki zmiany submodalności ( NLP) , w których najpierw odwołujesz się do sytuacji, w których nie czujesz stresu, tylko luz, pewność siebie, entuzjazm, odwagę- następnie określasz siłę i charakter swoich pozytywnych odczuć zmysłowych ( submodalności- wzrokowe, słuchowe, kinestetyczne, czuciowe) oraz określasz typ i intensywność pozytywnych emocji w skali od 0-10. Emocje te możesz podkręcić do 8-10 i w szczytowym momencie zakotwiczyć ( wytworzyć połączenie neuroasocjacyjne bodźca z reakcją neurologiczną; np: poprzez specyficzny gest, tj, złapanie się za ucho, złączenie 2-3 palców u dłoni, uszczypnięcie), potem łamiesz stan ( odwracasz uwagę; np: przypominasz sobie coś z wczoraj lub liczysz kafelki, żarówki) następnie znów odpalasz kotwicę poprzez Twój specyficzny znak i sprawdzasz ponownie zmianę emocji, skalujesz od 0-10 czy jest nadal na wysokim stopniu. Powtarzasz kilka razy. Potem gdy poczujesz niepokój czy stres przed czy na rozmowie odpalasz tym gestem swoją kotwicę w ten sposób przywołując pozytywny stan emocjonalny.

 Czuj się dobrze każdego dnia!

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

Jeśli i Ty masz podobny problem zastosuj rady z artykułu, a jeśli uważasz, że potrzebujesz mojej pomocy, by zająć się Tobą kompleksowo i ułatwić Ci wprowadzenie trwałych zmian,  to zajrzyj do działu OFERTA i umów się na Coaching.
Polecam Ci również udział w kursie, który pomoże Ci uporać się ze stresem na rozmowie o pracę:
Obawiasz się rozmowy kwalifikacyjnej? Wyeliminuj błędy, ćwicz kreatywność, poznaj swoje mocne strony!
lub
Twoje 5 minut na rozmowie w sprawie pracy.
Ps. Jeśli podoba Ci się mój blog, to co robię i chcesz być na bieżąco z nowinkami to zapisz się koniecznie na DARMOWY NEWSLETTER i polub na FB profil  SekretyRozwoju  i polec go, tym, których może to zainteresować.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching, NLP, Psychoporady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *