Jak zwiększyć zarobki i satysfakcję z pracy?

Jak zwiększyć zarobki i satysfakcję z pracy?

Jak zarabiać łatwiej, szybciej i w przyjemniejszy sposób?

Czy można mieć dobra pensję i kochać swoją pracę?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie i nie wszystkim udaje się znaleźć na nie sensowną odpowiedź. Wiedz o tym, że to kim dziś jesteś, co masz, czego dokonałeś, ile zarabiasz, jaka jest Twoja pozycja w branży, firmie, to ile zarabiasz i czy odczuwasz wysoki poziom satysfakcji w dużym stopniu zależy od Ciebie.

Myśli powodują emocje, emocje wpływają na działania, a działania lub ich zaniechanie powoduje rezultaty.

Tak więc wszystko zaczyna się od Twego sposobu myślenia, przekonań i nastawienia do życia. Zmiana musi zacząć się w myśleniu, by potem przełożyła się na emocje, działania i rezultaty, a pozytywne rezultaty na zasadzie sprzężenia zwrotnego wpłyną pozytywnie na sposoby myślenia, emocje, działania itd…Czyli takie pozytywne perpetum mobile.

Jeśli chcesz więcej zarabiać i mieć wzrost poziomu satysfakcji w swojej kariery zawodowej podejmij pierwszy krok w tym kierunku i zastosuj się do poniższych wskazówek:

1. Zdecyduj jaki jest Twój cel zawodowy i obiecaj sobie, że zrobisz wszystko, by ten cel osiągnąć.

Pomyśl sobie, jakby to było gdybyś zaczął zarabiać 2,3,5,10 razy więcej niż obecnie. Czy potrafisz w to uwierzyć i jesteś w stanie sobie wyobrazić takie życie?

2. Zacznij myśleć o tym na co realnie przeznaczałbyś te pieniądze?

W tym miejscu masz szansę zlokalizować swe ograniczenia mentalne. Sporo ludzi ma takie piękne marzenia, ale nie wierzą w ich spełnienie, nie wiedzą jak je zrealizować, robią niewłaściwe działania w tym kierunku lub nie podejmują ich wcale. Część osób nie zdaje sobie sprawy, iż pracują obecnie, sprzedając swój cenny czas za kiepskie pieniądze. W tym modelu pracy nasuwa się im wtedy oczywista dedukcja, że jeśli mieli by kilkakrotnie więcej zarabiać to musieliby wielokrotnie więcej czasu poświęcać na pracę, co staje się finalnie absurdem, bo doba ma tylko 24h, a i wydolność energetyczna organizmu tez jest ograniczona. Idąc tym tokiem myślenia, podświadomość tych osób blokuje realizację tego celu, gdyż cel taki wydaje się nierealny, nie -ekologiczny i stoi w sprzeczności często z innymi ważnymi wartościami człowieka i zaburza równowagę życiową.

Dlatego w tym miejscu musisz zmienić swoje myślenie i rozważyć inny wariant zarobkowania. Pomyśl, co musisz zrobić, żeby w tym samym czasie zarabiać więcej. Być może sposobem jest negocjacja wyższej stawki godzinowej, pensji miesięcznej. Może warto zapytać kierownictwa czy są w firmie realne możliwości lepszego zarobkowania, a jeśli tak to co musisz zrobić, by ten cel zrealizować, czego nowego się nauczyć, jakich nowych wyzwań się podjąć, jaka odpowiedzialność wziąć na swe barki, w co się zaangażować, aby w tej samej firmie, w tym samym czasie zarabiać znacznie więcej. Jeśli nie ma takich możliwości w obecnej pracy, wtedy pozostaje poszukać w firmie, która lepiej płaci.

Jeśli jednak w swojej profesji, branży nie widać realnych perspektyw na znaczny wzrost zarobków, być może warto rozważyć przekwalifikowanie się, zmianę branży lub zawodu. W przypadku prowadzenia własnego biznesu sposobem może być analiza potrzeb rynku, działań konkurencji, modernizacja, innowacja, wzrost jakości produktów czy świadczonych usług i zwiększenie zasięgu działania, szukanie nowych klientów i rynków zbytu. W tym momencie zaczynasz tworzyć konkretny plan zarabiania określonej sumy pieniędzy.

3. Znajdź fajny pomysł na to, jak możesz docierać do ludzi, którzy chcieliby Ci płacić określoną kwotę za godzinę pracy, usługę czy produkt.Określ właściwą grupę docelową.

Pewnie zastanawiasz się jaki znaleźć sposób, by móc zarabiać lepiej na swej specjalizacji. Warto wówczas zastosować tzw. Model PPZ. Ten model nawiązuje do Twych Pasji, Potrzeb i Zasobów. Pomaga Ci znaleźć odpowiedzi na pytania, które ukierunkowują Cię do podjęcia pewnych decyzji, odnośnie ścieżki zawodowej.

Kluczem do sukcesu jest, aby łączyć swoja twarda wiedzę i doświadczenie z umiejętnością pracy z ludźmi ( umiejętności miękkie ).

Aby wyróżnić się na tle konkurencji i przybliżyć do osiągnięcia sukcesu w branży warto swoich klientów inspirować i uczyć. Musisz być nie tylko specjalistą, ale i ekspertem. To buduje Twoją autentyczność, wysoką wartość społeczną oraz ułatwia tworzyć i utrzymywać długofalowe relacje z klientami, wyróżnia na tle konkurencji, poprzez wartość dodaną, jaką dajesz swoim klientom.

Aby poznać Cię z ideą PPZ poproszę Cię o wykonanie prostego ćwiczenia.
Ćwiczenie:

Weź kartkę formatu A3 i podziel ją na 3 rubryki ( Pasje, Zasoby, Potrzeby rynku).
POTRZEBY RYNKU: Zacznij od badania potrzeb rynku. Zastanów się jakie są potrzeby rynku, z czym ludzie się borykają, jakie mają problemy, wyzwania, troski oraz jakie mają marzenia, pragnienia, co ich bawi, cieszy, relaksuje, inspiruje i co dostarcza im przyjemności i rozrywki.
ZASOBY: Wypisz w tej rubryce swoje wszystkie zasoby wewnętrzne ( zdolności, talenty, wiedza, umiejętności, doświadczenie, uprawnienia specjalistyczne, atrakcyjne cechy osobowości ) i zewnętrzne ( specjalistyczny sprzęt, narzędzia, dobra materialne, środki finansowe, odpowiednie wpływy, kontakty etc…). Wypytaj ludzi o swoje kompetencje, w czym dla nich jesteś mistrzem, ekspertem, do czego masz smykałkę, z czym się zwykle do Ciebie zwracają, w czym jesteś autorytetem.
PASJE: Odpowiedz sobie na pytanie: Co mnie szczególnie pasjonuje, czemu się z przyjemnością poświęcam, w czym się najlepiej realizuję i uwielbiam się rozwijać?
Kiedy już masz wypełnione te 3 rubryki, czyli Pasje, Zasoby i Potrzeby rynku, możesz zobaczyć jak rysuje się klarowny obraz zależności i powiązań między tymi obszarami. Zauważysz punkty wspólne łączące te sfery i zaczniesz sobie zdawać sprawę ze swego potencjału i wspaniałych możliwości, jakie się przed Tobą rysują. Możesz wtedy zadać sobie następujące pytanie:
Jak moje zasoby i pasje mogę połączyć, ukierunkować i wykorzystać w różnych kontekstach, by w jak najlepszym stopniu zaspokoić potrzeby rynku? Odpowiedź na to pytanie jest w stanie wygenerować sporo wartościowych opcji, które jednocześnie pomogą Ci wytyczyć sobie właściwy kierunek zawodowy i stworzyć bardzo trafiony pomysł na biznes, który będzie biznesem z pasją, o dużej wartości rynkowej.

Mam nadzieję, że artykuł okazał się pomocny dla Ciebie, a zastosowanie przedstawionych pomysłów przyniesie Ci pozytywne rezultaty, a tym samym przybliży do wzrostu zarobków i satysfakcji zawodowej.

Moc z Tobą
Pozdrawiam
Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant Kariery
www.sekretyrozwoju.com

Ps. Jeśli chcesz dokonać wnikliwej analizy Twego potencjału osobistego i zawodowego, chcesz bym pomógł Ci w odkryciu i rozwinięciu talentów, naturalnych predyspozycji i obraniu właściwej ścieżki kariery, jeśli potrzebujesz zaprowadzić głębsze zmiany w swym życiu prywatnym i zawodowym, szukasz kompleksowej pomocy z zakresu life&career coachingu skontaktuj się ze mną. Zapoznaj się z moją ofertą, umów na sesję demo. To pozwoli nam stwierdzić czy chcemy ze sobą pracować i dopasować najlepszą formę pomocy.

Ps 2. Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Chcesz podzielić się z czytelnikami własnymi doświadczeniami, przemyśleniami lub wskazówkami? Zostaw poniżej swój komentarz.

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Jak zwiększyć zarobki i satysfakcję z pracy?

 1. ZenekL pisze:

  Trudno było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *