Jak zwiekszyć efektywność

Pewnie tak jak mi kiedyś i Tobie teraz jest znany ten schemat i za razem dylemat. Ja przez całe życie miałem problemy z koncentracja, skupieniem się na jednej dziedzinie, nie umiałem zarządzać czasem, brakło mi często determinacji, motywacji, samodyscypliny, miałem tzw. słomiany zapał, wiele spraw rozpoczynałem i nie kończyłem.  Często nie potrafiłem określić co jest dla mnie najistotniejsze i swoja energię roztrwaniałem na zbyt wiele rzeczy i suma sumarum nigdy nic dobrego z tego nie wynikało. Pracowałem zrywami, mając okresy przestojów na przemian z ciężka harówą. To wiadomo skutkowało stresem, zmęczeniem, poczuciem marazmu i wrażeniem, że doba jest ciągle zbyt krótka. Pewnie teraz zastanawiasz się, czy jest na to jakiś sposób. Oczywiście, że jest, tylko, że odpowiedź może Ci się na początku nie spodobać. Miałem to samo, ale tylko otwartości na zmianę i wdrożeniu tych zasad udało mi się ogarnąć i wyjść na prosta.

A więc prawda jest taka, że nigdy nie znajdzie się dość czasu , aby zrobić wszystko co jest do zrobienia. Wszyscy jesteśmy zasypani pracą, nauką, obowiązkami domowymi, sprawami osobistymi, różnymi projektami, książkami, które czekają na przeczytanie, filmami, które czekają obejrzenia, które ogarniemy wtedy gdy ,, wyjdziemy na prostą”.
Ale tak naprawdę nigdy nam się to nie uda. Jest tylko jedno rozwiązanie.
Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad własnym czasem i życiem musisz zmienić swe podejście , sposób pracy i myślenia. Jedyną skuteczną metodą jest zrezygnowanie ze sporej części zadań i skoncentrowanie się tylko na najistotniejszych, wybranych projektach, które mają decydujące znaczenie dla nas i naszego życia.

Zacytuje tu słynnego mówce motywacyjnego B. Tracy:
,, W trakcie mojej wieloletniej kariery odkryłem prostą prawdę. Zdolność skoncentrowania się wyłącznie na najważniejszym zadaniu, wykonania go dobrze aż do końca jest kluczem do wszelkiego powodzenia, szacunku, wysokiego statusu i szczęścia w życiu…”

Warto tu wspomnieć o regule 3D:
DECYZJA-DYSCYPLINA-DETERMINACJA

Mówi ona : Podejmij decyzje, ze nabędziesz nawyk realizowania zadań. Zmobilizuj się do nieustannego ćwiczenia reguł, aż do pełnego ich opanowania. Wszystko, co robisz, wspomagaj determinacją do chwili, gdy określone zachowanie wejdzie Ci w krew.
Przeciętna osoba, która wyrobi w sobie nawyk działania wg. Ściśle określonych priorytetów oraz natychmiastowego realizowania ważnych zadań, dokona więcej od geniusza, który dużo mówi i snuje wspaniałe plany, lecz niewiele z tego wprowadza w czyn.

Tomasz Kołdrowski – Doradca personalny, Coach NLP

 

Jeśli chcesz podnieść swoją efektywność w pracy i chcesz dowiedzieć się:

 • Jak wyrabiać się ze wszystkimi planami w pracy,
 • Jak poradzić sobie z natłokiem obowiązków,
 • Jak produktywnie wykorzystać luki czasowe,
 • Czy Twoje miejsce pracy sprzyja optymalnej pracy?
 • I wiele więcej – nie będę zdradzał wszystkiego!

Skontaktuj się ze mną

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psychoporady, Samorozwój i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *