Jak zaczęła się moja przygoda z coachingiem?

MOJE DŁUŻSZE BIO

Na ścieżkę rozwoju osobistego skierowały mnie moje doświadczenia, obserwacje, przemyślenia, głód wiedzy o życiu, chęć zrozumienia samego siebie i otaczającego mnie świata oraz pasja do eksplorowania i edukacji.

Pewnie i Ty zadawałeś sobie niektóre z tych pytań:

• Czym jest szczęście i od czego zależy? Czy można być trwale szczęśliwym bez powodu?

• Czy życie jest sprawiedliwe?

• Od czego zależy powodzenie i sukcesy?

• Dlaczego jednym ludziom zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności, przyjaciół, pieniędzy czy pracy przychodzi łatwiej, a innym dość trudno, mimo pozornie podobnych szans i zbliżonego startu życiowego?

Od czego zależy, że jedni świetnie radzą sobie ze stresem, trudnymi emocjami, bolesną przeszłością, pewnością siebie, efektywnością, prowadzeniem biznesu czy relacjach z płcią przeciwną.

Tak więc zastanawiałem się, gdzie tkwi sekret szczęścia, sukcesów i jak żyć, czym się kierować, aby wieść udane życie prywatne i zawodowe. To wszystko sprawiło, że postanowiłem udać się w podróż, na poszukiwania mego Świętego Graala.

Przyjąłem trzy strategie:

a) Doświadczanie życia, eksperymentowanie, wyciąganie wniosków, autorefleksja i uczenie się na swoich własnych błędach. Po drodze zbierałem wiele cennych, czasem bolesnych i kosztownych lekcji, zaliczając zarówno sukcesy, jak i liczne porażki.

b) Szukanie mentorów, mistrzów, ludzi bardziej doświadczonych i uczenie się na ich błędach i sukcesach. Znajdowałem takie osoby zarówno na stronach biograficznych, czy rozwojowych książek, w filmach, jak i wśród otaczających mnie ludzi z najbliższego środowiska. Czas spędzony z tymi ludźmi postrzegam dziś, jako bardzo mądrą i wartościową inwestycję. Ucząc się od lepszych, na ich wiedzy, doświadczeniu zaoszczędziłem sobie wiele czasu, energii i pieniędzy. Nie musiałem na nowo wymyślać koła i wyważać już otwartych drzwi.

c) Edukacja. Czytałem mnóstwo mądrych książek z dziedziny psychologii, terapii, rozwoju osobistego, coachingu i metafizyki. Uczestniczyłem w wielu warsztatach i szkoleniach live i online. Zawsze to, czego się uczyłem, testowałem w praktyce, zostawiając to co dawało mi najlepsze, realne efekty a modyfikowałem lub odrzucałem wszystko to, co okazywało się samo-rozwojową papką.

Rozwój osobisty stał się dla mnie serią przełomowych odkryć, poznawaniem prawdy o życiu, ludziach, świecie, ale przede wszystkim o sobie. Musiałem niejednokrotnie rewidować swe poglądy, mierzyć się ze słabościami, lękami, uprzedzeniami i strefą komfortu. Przyświecały mi konkretne cele prywatne i zawodowe, które pomagały mi utrzymać się na tym raz obranym kursie i nie poddać się, mimo licznych trudności i wyzwań, których było sporo po drodze.

Moje rezultaty:

 • Odkryłem i zacząłem rozwijać swój potencjał, talenty, mocne strony i predyspozycje zawodowe, Dzięki temu zacząłem zarabiać na swych pasjach, wiedzy, doświadczeniu, jako muzyk i coach, dając światu wartość;

 • Zmierzyłem się ze swymi ,,demonami”, lękami, uprzedzeniami, blokadami, sabotującym myśleniem i wierzeniami. Usunąłem je skutecznie i zyskałem siłę oraz wolność;

 • Nauczyłem się, jak efektywnie rozwiązywać konflikty, zmieniać destrukcyjne nawyki oraz radzić sobie z bolesną przeszłością i trudnymi emocjami;

 • Uświadomiłem sobie swe słabe strony i nauczyłem się jak sobie z nimi skutecznie radzić;

 • Rozwinąłem w sobie takie cechy i kompetencje jak: pewność siebie, efektywność, motywacja, lepsza organizacja czasu, samodyscyplina, determinacja, odwaga i elastyczność;

 • Nauczyłem się optymizmu i bycia szczęśliwym bez powodu;

 • Odkryłem, wyznaczyłem swoją misję życiową i zawodową, którą cały czas realizuję;

 • Zyskałem większą samoświadomość, wolność i odpowiedzialność;

 • Dziś czuję wysoki poziom spełnienia, satysfakcji, samorealizacji i jestem dumny z tego wszystkiego, co udało mi się osiągnąć;

 • Patrzę z optymizmem, wiarą i nadzieją w przyszłość;

 • Dlatego właśnie tez postanowiłem profesjonalnie pomagać ludziom w rozwoju osobistym i w efektywnym budowaniu kariery, jako certyfikowany Life&Career Coach, Master NLP, Konsultant Kariery.

Mój sekret

Wyznacz swój długofalowy cel życiowy i zawodowy i każdego dnia realizuj w pełni swoją misję. Słuchaj swego wnętrza, pracuj nad sobą i każdego dnia dawaj z siebie 100 procent. Żyj tak, jakby miałby to być Twój ostatni dzień.

Mój proces krok po kroku

1. Zbuduj samoświadomość. Poznaj swój system wartości, pasje, mocne i słabe strony, predyspozycje, talenty, potrzeby ludzi oraz własny proces decyzyjny motywacyjny.

2. Zyskaj wolność. Potrzebujesz uwolnić swoje lęki, blokady, potrzeby, emocje, myślenie i cały wewnętrzny potencjał.

3. Weź odpowiedzialność. Zrozum, że to Ty jesteś architektem swego życia. Przyjmij całkowita odpowiedzialność za siebie, za swe decyzje, myślenie, nawyki, rozwój, karierę, zdrowie, relacje, samopoczucie.

Liczy się tak naprawdę tylko Dziś. Jest tylko Tu i Teraz. Przeszłości już nie ma, jest tylko wspomnieniem. Weź z niej wartościowe lekcje i więcej już nie odwracaj się za siebie. Przyszłość się jeszcze nie wydarzyła, jest tylko wyobrażeniem, projekcją, halucynacją lub wizją. Teraz jest najlepszy czas na przeżywanie życia, podjęcie decyzji i działań.

Sukcesy

Każdego dnia staram się żyć w zgodzie ze sobą i realizować swoją misję. Od wielu lat udaje mi się z sukcesem zarabiać w oparciu o moją wiedzę, doświadczenie, talenty, wykorzystując swoje mocne strony i naturalne predyspozycje, żyjąc w zgodzie ze swymi wartościami i czując pasję w tym co robię. Realizuję się zawodowo jako muzyk i coach, dając ludziom wiedzę, inspirację, narzędzia zmiany, wolność emocjonalną, radość i zabawę.

Podobieństwa

Jestem taki jak Ty, ponieważ jestem zwykłym człowiekiem, bo nie miałem łatwo i musiałem sam do wszystkiego dochodzić. Mam też cele, ambicje, plany, ale również miewam gorsze dni, problemy i spadki energii, kiedy zmagam się z przeciwnościami losu i czynnikami na które nie mam wpływu. Kocham życie, świat, ludzi, przyrodę, podróże, rozwój. Każdego dnia staram się dawać z siebie wszystko i żyć na maksa. Uwielbiam się uczyć siebie, innych, doświadczać, poznawać i wyciągać z każdego dnia, to co najlepsze. Doceniam, to co było, marze o wielkich rzeczach i potrafię cieszyć się z tego kim jestem, co robię, co mam, gdzie żyję.

Twoja największa frustracja

Życie osobiste i kariera, być może nie wyglądają do końca tak, jak sobie wymarzyłeś. Potrafi wkradać się w nie stres, frustracja, znudzenie, zwątpienie, lęk, negatywne emocje czy sabotujący sposób myślenia. Może czasem masz problemy z wiarą w siebie, motywacją i zarządzaniem własnym czasem. Nie wiesz, jak naprawić to, co nie działa i rozwiązać swoje palące problemy.

Twe największe marzenia i aspiracje

Pragniesz odkryć w sobie to, co najlepsze i najcenniejsze, a następnie chcesz zrobić wspaniały użytek z Twych skarbów, jakie nosisz w sobie.

Marzy Ci się odkryć i skutecznie realizować swoje życiowe i zawodowe powołanie i dlatego potrzebujesz właśnie wsparcia w tej podróży rozwojowej.

Chcesz zyskać więcej szczęścia, satysfakcji i równowagi, tak by każdy dzień był dla Ciebie wspaniałą przygodą, a życie miało progres.

Demony – Czego się obawiałem?

Doskonale rozumiem Ciebie, Twe problemy, obiekcje oraz marzenia. Sam przechodziłem wielokrotnie przez podobne wyzwania. Ja również miałem obawy, lęk, zwątpienie, spadki motywacji i utraty wiary w siebie. Ja również często bałem się opuścić swej strefy komfortu. Zmieniło się to , gdy zdałem sobie, że tak naprawdę staje się ona moją strefa dyskomfortu.

Na krawędzi – Co było krawędzią i jak ją pokonałem?

W końcu kiedy dotknąłem dna, przygniotły mnie moje problemy, wtedy zrozumiałem, że tak dłużej już nie będzie. Miałem tylko dwa wyjścia. Pierwsze to, tkwić dalej na dnie, taplać się w swych smutkach, problemach, obwiniać świat i czekać na przysłowiową mannę z nieba. Drugie wyjście to, ruszyć tyłek, ogarnąć się, wziąć się ostro za siebie i zrobić coś wreszcie ze swoim życiem. Wybrałem na szczęście to ostatnie rozwiązanie. Powiedziałem sobie, że albo teraz, albo nigdy. Wiedziałem, że jutro może nigdy nie nadejść i że liczy się szybka konkretna decyzja. Zrozumiałem, że życie mam jedno i to ode mnie zależy, jak ono będzie wyglądać. Uwierzyłem, że zasługuję na nową lepszą jakość.

Jak znalazłem rozwiązanie?

Kiedy uwierzyłem i podjąłem konkretną decyzję świat usłyszał moje wołanie. Na pomoc przyszły mi pewne osoby oraz wyjątkowe książki ,, Obudź w sobie olbrzyma” A.Robbinsa oraz ,, Maximum osiągnięć” B. Tracy. Małymi kroczkami udało mi się wyjść na prostą.

Dlaczego zdecydowałem się podzielić tymi informacjami?

Zdawałem sobie sprawę, że moja wiedza, doświadczenie i umiejętności są moim cennym potencjałem i szkoda byłoby je trzymać tylko dla siebie, skoro można je wykorzystać do pomagania ludziom poprawiać jakość życia, przekłuć w produkty i usługi, dzięki którym mogę spieniężyć mój potencjał i zarabiać na życie. Mnóstwo ludzi ma cele, marzenia, troski, zmartwienia i wierze, że każdy zasługuje na szczęście i sukcesy. Któregoś dnia zapragnąłem pomagać profesjonalnie innym, jako certyfikowany Coach, Doradca i Trener, dzieląc się swym doświadczeniem, wiedzą i pozytywną energią. Od tamtej pory pomagam ludziom marzenia zmieniać w cele, które osiągają z moją pomocą.

Słowo na koniec

To naprawdę nie Twoja wina, że dziś nie wszystko idzie dobrze. Miało na to wpływ wiele różnych, często niezależnych od Ciebie czynników. Jest to najpewniej związane z środowiskiem, brakiem wiedzy, świadomości, umiejętności lub ludzi, którzy mogli by wspierać Cię w dążeniach.

Wiesz, ja nie jestem znowu jakimś wielkim guru, który będzie mówił Ci, co masz zrobić, jak powinieneś żyć. Nie mam dla Ciebie gotowej recepty na szczęście. To Ty jesteś specjalistą od swego życia, a ja jestem specjalistą od profesjonalnego pomagania, jako Coach i Trener.

Inni zapewne często mówili Ci, że życie jest trudne, ciężkie, że zmiana nie jest możliwa, albo jest zawsze powolna i bolesna. Nie słuchaj ich. Tak wcale nie musi być. To Ty o tym decydujesz. Nie pozwól odebrać sobie pasję, nadzieję, marzenia, energię i entuzjazm. Weź już dziś pełną odpowiedzialność za siebie i kształt swego życia. Uwierz, że wszystko jest możliwe, że możesz wiele, że masz duży wpływ na swoją przyszłość. Podejmij decyzję i wybierz szczęście, na które w pełni zasługujesz. Możesz liczyć na moje wsparcie, motywację, inspirację i prowadzenie.

Zapraszam Cię do współpracy.

Tomasz Kołdrowski

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.