Jak skutecznie zrealizować swoje największe marzenia i zbudować szczęśliwsze życie?

Świąteczny Czas, Nowy Rok – Podsumowanie

Przed nami Święta Bożego Narodzenia – czas porządków, przygotowań, refleksji nad tym co ważne w życiu tj; zdrowie, relacje, rodzina, kariera, samorealizacja.  Jak to wygląda u Ciebie? Czy jesteś zadowolony ze swego życia, z tego jak dotychczas ono wygląda?

To również czas spotkań przy rodzinnym stole, który chcemy spędzić w miłej, ciepłej i serdecznej atmosferze. Być może będziesz mieć okazję zobaczyć krewnych, z którymi od dawna nie masz kontaktu lub tych , z którymi jesteś w konflikcie i dzieli Was złość, zazdrość, zawiść, pycha, żal czy brak empatii. Czy Twoje relacje są zdrowe i harmonijne? A może jesteś z kimś pogniewany, skłócony i czujesz, że coś Ci ciąży na sercu? Może masz ochotę to z siebie wyrzucić, uwolnić emocje, powiedzieć ,, Przepraszam, Wybacz mi, Dziękuję Ci, Kocham Cię” i raz na zawsze oczyścić tę toksyczną atmosferę i odbudować na nowo swoje relacje, wznosząc je na najwyższy poziom?

Najbliższy okres to również końcówka roku 2014. Na pewno będzie to też dla Ciebie moment refleksji, podsumowania swoich działań, dokonań, bilans zysków i strat oraz weryfikacji czy udało Ci się zrealizować swoje najważniejsze cele, które być może wyznaczyłeś sobie w zeszłym roku.

Zadaj sobie w tym miejscu kilka pytań:

 • Co wartościowego udało mi się osiągnąć w minionym roku?
 • Za co mogę sobie szczerze pogratulować?
 • Na ile zrealizowałem swoje cele, jakie sobie wyznaczyłem rok temu o tej samej porze?
 • Czy mój poziom satysfakcji w najważniejszych sferach życiowych wzrósł czy zmalał? Jeśli tak to o ile w skali 1-10?
 • Za co jestem wdzięczny? Komu jestem wdzięczny?
 • Czego wartościowego się nauczyłem o sobie, ludziach, świecie? Jakie ważne lekcje dało mi życie i jakie z nich wyciągnąłem konstruktywne wnioski?
 • Jakie błędy popełniłem, czego mnie one nauczyły i jaką naukę mogę z nich wyciągnąć, by w przyszłości odnieść sukces?
 • W kontekście mego obecnego życia i moich najważniejszych celów do jakich wniosków dochodzę?
 • Co nowego muszę zacząć robić?
 • Co muszę przestać robić
 • Co muszę zacząć robić inaczej?
 • Czego powinienem robić więcej?
 • Czego powinienem robić mniej?

Wykonaj to ćwiczenie od razu, bo jutro może nigdy nie nadejść. Poświęć na te pytania trochę czasu i szczerze na nie odpowiedz na piśmie. To da Ci dobry wgląd w siebie, autoanalizę w kluczowych obszarach i będzie pewnego rodzaju bilansem minionego roku oraz pewnym fundamentem pod plan na rok 2015.

Kiedy już masz odpowiedzi na te kilka istotnych pytań chcę, abyś pomyślał nad czasem świąt oraz nad nadchodzącym Nowym Rokiem 2015 i odpowiedział na poniższe pytania:

 • Jak chcę się przygotować mentalnie do świąt i spotkania z bliskimi?
 • Jak ten czas pragnę najlepiej spędzić, na co wykorzystać? W jakiej atmosferze pragnę przeżyć ten okres? Co mogę zrobić, by był to owocny czas?
 • Jak mogę poprawić moje relacje z bliskimi, załagodzić spory, jak mogę na nich pozytywnie wpłynąć, zainspirować, jak mogę lepiej słuchać i pokazać, że są dla mnie ważni?
 • Gdybyś miał pewność, że Św. Mikołaj naprawdę istnieje, słucha Twych próśb i chce dla Ciebie jak najlepiej i może spełnić Twoje 3 największe życzenia, ale tylko takie, które są dla Ciebie cholernie ważne w kontekście długoterminowych celów życiowych, oparte na najgłębszych wartościach to co by to było: zdrowie, ukochana osoba, uzdrowione relacje, wolność emocjonalna, wymarzona kariera, realizacja pasji, finanse? Narysuj koło, podziel je na kilka najważniejszych dla Ciebie obszarów, określ w każdym z nich swój obecny poziom satysfakcji w skali 1-10. Przyjrzyj się mu uważnie, zobacz, które obszary maja się super, które kuleją, a które w ogóle ignorujesz. Określ o ile zamierzasz się na tej skali przesunąć w nadchodzącym roku i co to dla Ciebie będzie faktycznie oznaczać. Pomyśl, jakie cele musisz wyznaczyć i osiągnąć w każdym z nich, aby udało Ci się przesunąć w nadchodzącym roku z punktu A do B na tej skali satysfakcji.
 • Co chcę osiągnąć w nadchodzącym roku i dlaczego. Co wartościowego  da mi osiągnięcie tych celów? Co zamierzam zrobić, aby to zrealizować?
 • Które rzeczy, doświadczenia, aktywności z tych , jakie przeżyłem do dziś i uważam je za cenne, dobre i przyjemne chciałbym kontynuować i mieć ich jeszcze więcej w nadchodzącym roku?
 • Czego kategorycznie nie chcę doświadczać, kontynuować i dlaczego? Co chcę w zamian?

Kiedy odpowiesz sobie szczerze na te pytania będziesz mieć bardziej klarowny obraz siebie i Twego dotychczasowego życia. To pozwoli Ci zyskać większą samoświadomość i cenne informacje, co do wprowadzenia korekt w nowym planie działania, dzięki czemu precyzyjniej określisz swój punkt startu i mety, oraz efektywnie wyznaczysz trasę.

Jeśli czujesz, że tkwisz w miejscu i masz już dość tej stagnacji, bo czujesz , że życie ucieka Ci przez palce;

Jeśli nie jesteś zadowolona z tego jak wyglądają Twoje najważniejsze sfery życiowe i pragniesz dokonać znaczących zmian na lepsze oraz zharmonizować je, tak by osiągnąć większą równowagę, szczęście i satysfakcję;

Jeżeli, chcesz pozbyć się złych nawyków, wykształcić nowe przydatne zasoby, zachowania i umiejętności, które pozwolą Ci lepiej reagować, skuteczniej i efektywniej działać a tym samym odnosić większe sukcesy osobiste i zawodowe;

Masz dość bycia niewolnikiem swoich własnych ograniczających przekonań, lęków, negatywnych emocji, ograniczeń, a zamiast tego zyskać wolność emocjonalną, większą pewność siebie, asertywność, poczucie własnej wartości, samodyscyplinę, motywację i inspirację, aby wreszcie poczuć, że żyjesz i możesz wszystko;

Jeśli masz dość gadania o celach, bania się, odkładania na później i cackania się ze sobą, a zamiast tego chcesz iść jak burza przez życie i efektywnie realizować swoje plany i spełniać marzenia

Nie warto zwlekać i odkładać na później działania, które pomogą Ci osiągnąć większe szczęście, podnieść satysfakcję, spełnić najważniejsze marzenia.

Widzę Ciebie i wierzę w Ciebie i Twój potencjał. Czas byś wziął sprawy w swoje ręce i stawił czoła swoim problemom.

Masz dziś przed sobą świetną okazję do tego, by zacząć nowy rok z konkretnym celem, wizją końca, solidnym planem realizacji.

Dostaniesz ode mnie wsparcie, inspirację, motywację, najlepsze narzędzia, instrukcje i będziesz prowadzony krok po kroku do Krainy Spełnionych Celów. Klucz do bramy trzymasz właśnie w swojej dłoni. Użyj go i zrób sobie najlepszy prezent gwiazdkowy.

Zobacz jaką Wspaniałą Świąteczną Paczkę przygotował dla Ciebie w tym roku Twój Święty Mikołaj

ODBIERZ PREZENT

Santa Coach – Tomasz Kołdrowski

Wesołych, pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2015

Ho, ho, ho………

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *