Jak prosto usuwać fobię?

Witaj

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz cierpi od jakiegoś czasu na fobię ( np. strach przed pająkami, wężami, owadami, klaustrofobia, lęk przestrzeni lub wysokości etc..) to czytaj dalej.

Dziś przedstawię jedną prostą i skuteczna metodę na usuwanie fobii.Możesz ją przeprowadzić na kimś lub na sobie w każdych warunkach. Oto ona:

ZAMIANA KONTRASTOWA SUBMODALNOŚCI

1. Pomyśl o sytuacji, która jeszcze wywołuje w Tobie stres lub inne negatywne uczucie.

2. Namierz to uczucie w ciele i pomyśl jaki miałoby kolor, kształt, gdyby je miało. Określ właściwości tego doświadczenia:

wizualne ( odległość, wielkość, kolor, jaskrawość)

kinestetyczne ( lokalizacja, ruch, pulsacja, wibracja, temperatura)

3. Wyjmij te uczucia wraz z nieprzyjemnym uczuciem  ( kinestetyka) rękoma, markując ruchy i robiąc wizualizację.

Możesz pobawić się do woli tymi obrazami np:

wywinąć je, przemalować, opowiedzieć im dowcip, zobaczyć jak się śmieją, domalować im coś, zgnieść jak plastelinę i uformować coś ładnego.

4. Odłóż nowe obrazy i emocje na miejsce starych i sprawdź swą reakcję, myśląc o sytuacji, która wcześniej wywołała stres.

Powodzenia

Tomek Kołdrowski – Coach NLP

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii NLP i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *