Jak odmienić swoje życie? Magiczna moc celu, działania i determinacji.

Jak odmienić swoje życie ? Magiczna moc celu, działania i determinacji.

1374081_641192492578519_16543765_n

Wiem, że masz swoje marzenia, niespełnione cele, aspiracje i może kiedyś próbowałeś je zrealizować, ale przy kilku pierwszych nieudanych podejściach dopadało Cię zwątpienie i rezygnacja, a wtedy wracałeś do starych nawyków, do swej strefy komfortu, utwierdzając się w hamujących przekonaniach w stylu: ,, Nie mam szczęścia, los mi nie sprzyja, ,,Nie nadaję się, to nie dla mnie” ,,Stary odpuść” lub w ogóle na starcie czasem poddawałeś się zakładając, że się nie da, to niemożliwe etc…

Potem sama myśl o swoich niespełnionych dążeniach przyprawiała Cię o złość, smutek lub frustrację. Być może nawet widok innego człowieka, który osiągnął to co Tobie nie wyszło, który żył życiem o jakim marzyłeś sprawiał, że czułeś smutek, zazdrość, złość na siebie i coś nawet i zakuło Cię w środku, że tak szybko odpuściłeś, że nie próbowałeś innych rozwiązań, strategii, nie szukałeś nowej drogi, tylko poddałeś się walk-overem.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, ale tli się w Tobie jeszcze taka mała iskierka inspiracji, cichy głos nadziei, który nie chce zamilknąć to bardzo dobrze. Jest dla Ciebie szansa, nadzieja, by wskrzesić dążenie do wspaniałego celu jaki sobie stawiasz, dołożyć nieco drewna do zgliszczy dawnego ogniska, dolać paliwa motywacyjnego, podpałki inspiracji i rozpalić na nowo żar, by płonął w Twym sercu niczym pochodnia rozświetlająca drogę w ciemnym tunelu, na końcu którego czeka nagroda, satysfakcja i duma z siebie. A może warto zastanowić się czy dobrze określiłeś swój cel, czy jest nadal aktualny, zgodny z Tobą, Twymi wartościami, ekologiczny, zależny od Ciebie i realistyczny. Co większego zyskasz kiedy go osiągniesz? Do jakich głębokich wartości się odnosi? A może Twoja drabina sukcesu jest przystawiona do niewłaściwej ściany?

Doskonale rozumiem Ciebie, bo sam się zmagałem z podobnymi wyzwaniami, czując się czasem beznadziejnie, wątpiąc i będąc zrezygnowanym i bezradnym. Ale tliła się we mnie ta mała iskierka, wypalając mnie od wewnątrz nie dawała o sobie zapomnieć. I właśnie dlatego któregoś dnia postanowiłem więcej nie zagłuszać tego wewnętrznego głosu, który wołał ,, Chcę żyć, chcę być szczęśliwy, realizować swoją misję, chcę eksplorować świat i zmieniać się na lepsze”. Pozwoliłem mu się wydobyć i krzyczeć. To zmotywowało mnie do rozwoju osobistego, pracy nad sobą. Przestałem zrzucać odpowiedzialność za moje życie na czynniki zewnętrzne i innych ludzi, przestałem obarczać przeszłość, rodziców, środowisko. Wybaczyłem błędy, złe decyzje sobie i innym i w ten sposób uwolniłem moją Energię, Moje Ja od więzów przeszłości i poczucia winy i zacząłem wreszcie być ,, Tu i Teraz” i świadomie buduję przyszłość z cegieł, jakimi są moje cele.

Ty też masz szansę dziś zmienić swoje życie, podejście i z odwagą sięgać po to czego chcesz, co Ci się należy dobrego dzięki pracy nad sobą poprzez coaching, samorozwój i pracę nad charakterem, celami, osobowością, by stawać się stale najlepszą wersją siebie. Tylko wyobraź sobie, jak wspaniale będzie wyglądać Twoje życie, gdy będziesz żyć pełną piersią, na maksa, biorąc naprawdę głębokie oddechy. Jak dumny i zadowolony się staniesz, gdy zaczniesz z dziką motywacją i determinacją realizować swoje kolejne cele prywatne i zawodowe i gdy spojrzysz kiedyś jako starzec wstecz, trzymając swoje wnuki na kolanach, pytające Ciebie jak żyć, co to szczęście, jak to jest z ta miłością, spełnieniem odpowiesz ze spokojem, dumą i radością – ,,Żyłem jak chciałem….” i uśmiechniesz się ciepło a w Twoich oczach będzie można ujrzeć znów te dawne iskierki, którym kiedyś nie pozwoliłeś przygasnąć.

Tej zmiany możesz dokonać na 3 sposoby:

 1. Zrób to sam – skocz od razu na głęboką wodę, próbuj wszystkiego i sam przekonaj się co działa, a co nie. Ta metoda wprawdzie wymaga nakładów czasu, energii, pieniędzy i zaangażowania lecz jest wykonalna. Być może to okaże się Twój klucz do sukcesu. Moim zdaniem jednak te same rezultaty mógłbyś osiągnąć znacznie wcześniej i łatwiej, a to prowadzi do punktu drugiego.

 2. Znajdź mentora. Jednak ten sposób zdobywania kompetencji może być zbyt drogi i niekoniecznie możesz mieć dostęp do kogoś takiego. Dlatego właśnie proponuje kolejne rozwiązanie nr 3.

 3. Skorzystaj z mojej pomocy i poznaj  dział ,,oferta coachingowa”. Razem popracujemy nad najważniejszymi aspektami Twego życia. Pomogę Ci poznać Twe rdzenne wartości, zidentyfikować Twe ograniczające przekonania i zmienić je na pozytywne, wspierające, użyteczne, pomogę odkryć Twez mocne strony, talenty i przyśpieszę Twój rozwój, obudzę dziką motywację, radość życia, rozszerzę Twoją perspektywę, pomogę wyznaczyć i osiągnąć Twe życiowe cele nie doradzając, nie dając gotowych rozwiązań tylko wydobywając z Ciebie Twój ukryty ogromny potencjał.

 

Bez względu na to co postanowisz zrobić pamiętaj o tym, że wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli Ty nie przejdziesz do działania to kto zrobi to za Ciebie?

1382283_549378041802350_1400530524_n

Do tego wpisu zainspirował mnie wspaniały list od mego przyjaciela Darka. Oto jego treść:

,,Natchnieniem do dzisiejszego artykułu były słowa:

We believe we catch the rainbow,

ride the wind to the sun,

sail away in ships of wonder,

but life`s not a will with chains

made of stell, so bless me

some the down, come the down…

Jak ważne jest słuszne i twarde postanowienie? Ile jest warte takie działanie? Czy warto? dlaczego?, po co?

Hmm… otóż tak reagować może Ozzy Ossbourne, Bill Gates czy założyciel Facebooka, ale zadajmy sobie pytanie- ile i jaki procent stanowią osoby spełnione finansowo i uczuciowo? Jeśli więc nie jesteś multimilionerem z piękną młodą żoną u boku- pora byś zastanowił się chwilę i przeczytał ten tekst dokładnie, powoli, ze skupieniem.

Wyobraź sobie dziecko, powiedzmy 1,5 roczne. Jest już dość duże by powtarzać słowa oraz by stawiać pierwsze kroki. Jaka jest determinacja takiego dziecka? Jaka jest wola poznania nowego, doznawania radości? OGROMNA!
A czym różni się od takiego dziecka 20-letni informatyk znakomicie operujący w swoim języku, np C++, ale niezaznajomiony z językiem socjalnego funkcjonowania z kobietami? W jaki sposób ma stawiać kroki w kierunku zmiany swojego życia i stworzenia związku? Otóż lata potrafią mijać zupełnie nieproduktywnie mimo upływu lat, bez wiedzy potrzebnej do SZCZĘŚCIA!

Faceci czy dorosłe świadome kobiety mogą być emocjonalnie i socjalnie takimi właśnie DZIEĆMI!!!

Jak zatem zmienić nagle swoje życie i osiągnąć sukces- nie posiadając wiedzy i doświadczenia?

Albo uda się to przypadkiem albo poprzez „szczęście”. Jest jednak nadzieja. Jest najlepsze rozwiązanie! Otóż chodzi o to, by zrozumieć swój stan, swój cel, ustalić swoje priorytety, swoje mocne i słabe strony i tak jak manager w wielkiej korporacji ustalić grafik- plan działania i podążać w tym kierunku! Tylko systematyczne i uporczywe działanie KAŻDEGO dnia ma wartość i jest SŁUSZNE. Czy mur chiński byłby zbudowany w tydzień, gdyby ktoś miał tylko tyle energii na taki odcinek i odrzucił dalsze staranie? Czy średniowieczne budowle rosły w miesiąc? NIE! Każdy cel- wzniosły, daleki, ale piękny, wspaniały, jest warty tego, by go zdobywać, bo wyobraźmy sobie, jaka będzie satysfakcja po powiedzmy roku systematycznej pracy? Praca nad sobą ZAWSZE popłaca i jest warta KAŻDEGO wysiłku! Zatem warto rozwijać się, inwestować, by Twój cel był bliższy Twoim marzeniom, ale zaufaj- RADOŚĆ będzie Twoim udziałem i w zasięgu ręki!

Do następnego!

Ściskam- silnie wierzący w Twoją wiarę i entuzjazm- Daretzky!

P.S. Złap swoją tęczę…

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching, Psychoporady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Jak odmienić swoje życie? Magiczna moc celu, działania i determinacji.

 1. czołem, trafiłem na Twoje wuwu przypadkowo.

  Dobra robota, chociaż myślę że dobrze by było przysiąść nad interpunkcją.
  Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzin u mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *