Jak możesz ,,zmienić swoją przeszłość” by mieć dziś lepsze efekty?

Najlepszym sposobem może być zaproszenie mentorów do Twojej przeszłości.

 Najczęstszą wymówką wielu osób, które nie osiągają sukcesu, jest ich własna przeszłość i środowisko w którym żyli.Twierdzą, że inni mieli lepszych rodziców, znajomych, mentorów… Ludzi, którzy uczyli ich i wyrabiali przekonania. Jeśli Ty też jesteś jedną, z takich osób, to artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Pozwól, że poprowadzę Cię ku zmianie przez proste ćwiczenie. Tylko wyobraź sobie, że dostajesz wehikuł czasu i magiczną różdżkę, którą możesz zmieniać swoją przeszłość. Wiem, to dziecinne. Ale małe dzieci nie mają ograniczeń, wymówek i starają się osiągnąć swój cel tak długo i wytrwale, aż im to się udaje.

Natomiast dorośli są bardzo często mają mnóstwo wymówek, wykrętów i hamujących przekonań i w ten sposób kładą sobie sami kłody pod nogi. Mają bariery i blokady, których nie chcą pokonać. Są ,,poważni” i szybko rezygnują przy najmniejszej trudności.

Przenieś się na moment do dzieciństwa i wspomnianego wehikułu czasu oraz różdżki. Pomyśl, że wsiadasz do wehikułu i wracasz do swojego dzieciństwa. Następnie zapraszasz do niego wymarzonych mentorów. Może to będzie Dale Carnegie, Henry Ford, Jan Paweł II, Brian Tracy, Tony Robbins czy ktokolwiek – kogo uważasz za autorytet w danej dziedzinie. Co zmieniło by się w Twoim życiu, gdyby któryś z wielkich ludzi stał przy Tobie i pomagał Ci? Zmieniał przekonania, uczył, radził…

Teraz wróćmy do rzeczywistości. Nie masz wehikułu ani różdżki, prawda? Mam jednak dobrą wiadomość. Jesteś wyposażony w najbardziej skomplikowany biokomputer, jaki znajduje się na tej planecie – swój własny umysł. A umysł działa zgodnie z prawami psychologii. I tutaj zaczyna się prawdziwa bajka!

Już dawno temu psychologowie zauważyli, że niektóre osoby doskonale pamiętają zdarzenia, które nigdy się nie zdarzyły! Jest to syndrom fałszywego wspomnienia. Osoba taka, jest w pełni przekonana, że to co pamięta – było rzeczywistością! Co więcej, doświadcza w teraźniejszości konsekwencji tych zdarzeń!

W sytuacji, gdy zjawisko to pozostaje poza kontrolą, jest to zaburzenie. Natomiast od lat hipnoterapeuci i osoby zajmujące się neurolingwistycznym programowaniem potrafią świadomie wywoływać taki syndrom. Masz więc możliwość  świadomie modyfikować swoją przeszłość, dodając lub usuwając wybrane wspomnienia.

Możesz kierować swoim umysłem ,wyobrażeniami, uczuciami i działaniem tak samo łatwo, jak samochodem, który prowadzisz w pożądanym kierunku.
– Joseph Murphy

Jak to wygląda w praktyce?

Użyj swojej wyobraźni i techniki zwanej linią czasu, zaproś do swojej przeszłości mentora, przewodnika, anioła stróża czy kogo chcesz, aby stał się dla Ciebie przykładem.

Twoje osiągnięcia zależą przede wszystkim od przekonań (pomijając umiejętności i działanie – na które możesz świadomie wpływać). Dlatego w poniższym ćwiczeniu skupisz się na zmianie przekonań na takie, które pozytywnie wpłyną na Twoją rzeczywistość.

 1. Wybierz swojego mentora. Napisz jego nazwisko na kartce. Możesz wybrać kilku mentorów czy speców od konkretnych dziedzin życia.
 2. Stwórz listę przekonań czy zasad, które ta osoba Ci zainstalowała, a które mają wpływ na to, jak myślisz, funkcjonujesz, jakie zarabiasz pieniądze, jakie masz związki z ludźmi, etc. Np. „Jeśli jedna osoba potrafi coś zrobić, Ty też możesz to osiągnąć”, czy „Najpierw płać sobie, potem innym”.
 3. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie kolejne 10 sytuacji w życiu, gdy spotkałeś się z mentorem i otrzymałeś od niego lekcję. Włącz w wyobrażenie wszystkie zmysły i emocje! Im żywszy zrobisz obraz, tym lepiej i skuteczniej!
 4. Teraz stań w miejscu, gdzie możesz swobodnie wykonać kilkanaście kroków w prostej linii. Wyobraź sobie, że na podłodze biegnie linia czasu.
  • Stań na ok. 2/3 wysokości linii. Jest to teraźniejszość. Pomyśl o sytuacji bieżącej i o tym, czego Ci brakuje.
  • Następnie zejdź z linii i przejdź na jej początek. Wejdź na linię. Jest to okres Twojego dzieciństwa. Następnie zrób mały kroczek do przodu. Wyobraź sobie jeszcze raz pierwszą sytuację, gdy spotykasz się ze swoim mentorem. Wczuj się w ten obraz, wypełnij kolorami, ruchem, dźwiękiem, zapachem, emocjami. Gdy skończysz, powtórz ten element dla kolejnych 9 sytuacji, wykonując za każdym razem mały krok.
  • Teraz wejdź w teraźniejszość. Pomyśl o przekonaniach, które zainstalowały się w Twoim umyśle. Spójrz w przyszłość z myślą, o swoich celach.
  • Wykonaj kolejny krok do przodu i wyobraź sobie, jak osiągasz swój pierwszy cel. Następnie powtórz ten element ćwiczenia dla wszystkich swoich najważniejszych celów.
  • Przejdź na koniec linii i obejrzyj się w przeszłość. Zobacz, jak spotykałeś się ze swoim mentorem i przypomnij sobie przekonania. Następnie zobacz, jak z łatwością osiągałeś swoje cele. Teraz masz już XX lat (np. o 10, 20, 30 więcej) i masz już wszystko, czego kiedyś pragnąłeś. Zdobyłeś swoje wymarzone cele, żyjesz tak jak tego chcesz, robisz to, na co masz ochotę. A wszystko dzięki odpowiednim przekonaniom, wyznaczaniu celów i działaniu…
  • Wróć do miejsca teraźniejszości i spójrz w swoją świetlaną przyszłość (do przodu), uśmiechnij się i daj sobie brawa lub poklep się! Teraz wszystko jest w Twoich rękach!

Jak mawiał Dale Carnegie: „Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości, jest jej tworzenie”.

Do dzieła!!!

PS.: Wykonaj to ćwiczenie! Najlepiej kilka razy! Samo przeczytanie artykułu nie zmieni w Twoim życiu niczego! Tylko praktyka przynosi rezultaty.

Ps. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację.

Forma – rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa )

Czas – 60 minut

Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy.

Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila:

coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii NLP, Psychoporady i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *