JAK DOCENIĆ SWOJE SUKCESY BY …?

JAK DOCENIAĆ SWOJE SUKCESY, BY ZBUDOWAĆ Z NICH SILNY FUNDAMENT NA PRZYSZŁOŚĆ?

 

A co jeśli każdy odniesiony sukces jest bagatelizowany przykład, zdany egzamin – no cóż miliony ludzi go zdało, rozmowa o prace – każdy przez to przechodzi nie wszystkim się udaje ale nie jesteś odosobnionym przypadkiem któremu się to udało.( z serii ,, Pytania od czytelników” )

Owszem jest to częste, że czasem w stanie negatywnych emocji, jak nam się coś nie udaje to możemy nie doceniać przeszłych sukcesów. Dzieje się tak z powodu tego iż w danym momencie życia, pod wpływem, chwilowych nieudanych prób, poddajemy się, robimy z tego fałszywa generalizację, błędne uogólniające przekonanie, które staje się subiektywnym filtrem przez jaki zaczynamy odbierać świat, siebie , innych i również nasze przeszłe doświadczenia, nasza podświadomość zaczyna filtrować z przeszłości tylko te doświadczenia ,, porażki” a pomniejsza nasze sukcesy, osiągnięcia, bagatelizuje ich znaczenie, w ten sposób zaczyna szukać w naszym życiu potwierdzeń tych niekorzystnych przekonań i je znajduje. Natomiast nasze sukcesy, osiągnięcia, bagatelizuje, niweluje, odbiera im wartość i zachodzi zmiana w sposobie postrzegania tych zdarzeń. Następuje tak zwana zmiana submodalności, ( czyli właściwości emocjonalnych i zmysłowych tych doświadczeń). Cała sztuczka polega na określeniu tego jak są w naszym umyśle odbierane przeszłe ,, sukcesy” i ,, porażki”. Należy zauważyć te różnice i podmienić submodalności . Odsyłam do artykułu na ten temat. Jest tam to poruszone, podane proste ćwiczenie , które możesz wykonać sama lub z druga osobą
http://www.sekretyrozwoju.com/sukces-i-porazka-techniki-zmiany-postrzegania-przeszlosci/
Pozatym, zastanów się tez nad tym czy to co nazywasz porażką nie lepiej nazwać informacja zwrotną, która nauczyła Cię, że tamten sposób na zrobienie czegoś akurat nie był najlepszy i warto zmienić podejście i poszukać nowych sposobów. Jeśli w tym samym lub podobnym kontekście kilka razy Ci się udało, lub znasz osobę, która to robi lepiej to zanalizuj to, podpatrz, podpytaj. Jeśli 2 osoby w tym samym momencie z podobnymi zasobami do czegoś dążą i do pewnego momentu patrząc z zewnątrz mają ten sam efekt, to samo robią a nagle od pewnego momentu jedna osoba ma lepsze wyniki, jest skuteczniejsza to oznacza, iż jest między tymi dwiema strategiami myślenia/działania ( na poziomie wiedzy, umiejętności, przekonań, motywacji, sposobu etc..)pewna różnica, która wywołuje różnice. Nie zawsze z pozoru łatwo jest ja wychwycić ale jest to do zrobienia.
Wykonaj to ćwiczenie i zaobserwuj jak się zmieniło Twe postrzeganie swych sukcesów z przeszłości. Mam nadzieję, że pomogłem.

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

Jeśli i Ty masz podobny problem zastosuj rady z artykułu, a jeśli uważasz, że potrzebujesz mojej pomocy, by zająć się Tobą kompleksowo i ułatwić Ci wprowadzenie trwałych zmian,  to zajrzyj do działu OFERTA i umów się na Coaching. Polecam Ci również dwa fantastyczne kursy, które pomogą Ci odmienić swoje życie.
Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia
Psychologia sukcesu
Ps. Podoba Ci się mój blog, to co robię i chcesz być na bieżąco z nowinkami? Zapisz się koniecznie na DARMOWY NEWSLETTER i polub na FB profil  SekretyRozwoju  i polec go, tym, których może to zainteresować.

 

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coaching, NLP, Psychoporady i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *