Co zrobić, by stać się najbardziej cenionym pracownikiem w firmie?

Co zrobić, by stać się najbardziej cenionym pracownikiem w firmie?

Każda firma, organizacja ma swoją misję, wartości jakimi się kieruje oraz długo i krótkoterminowe cele do osiągnięcia. Są to cele ideowe, biznesowe, finansowe, których realizacja jest gwarantem dobrego funkcjonowania firmy na rynku, jej pozycji i przychodów. To od jej sukcesów, przychodów, notowań zależeć będzie Twoja w niej kariera, wysokość wynagrodzenia i stabilność zatrudnienia.
Tak więc, mając świadomość potrzeb, lęków i celów Twego kierownictwa możesz przyczynić się do ich realizacji, a tym samym wyróżnić się pośród innych pracowników i zapewnić sobie w ten sposób uznanie, awans i stabilność zatrudnienia.

Wiedz o tym, że największym odkryciem w kwestii ludzkiego zachowania i przeznaczenia jest fakt, że stajemy się tym, o czym myślimy przez większość czasu. Dlatego właśnie powinieneś traktować swoją pracę i karierę w kategoriach celu i jego realizacji.

Kiedy w 1952 roku na Stanford University przeprowadzono długoterminowe badania nad realizacją celów obserwując grupę studentów. W trakcie badań dało się zauważyć, że 2% studentów stale zapisywało swoje cele, 10% wybrało swoje cele, ale nie zapisali ich, a 88% procent nie ustaliło, ani nie zapisało swych celów. Kiedy 20 lat później te 2% studentów, którzy wybrali i zapisali swoje cele, byli jedyną grupą, która je osiągnęła i odnieśli największe życiowe sukcesy i na rynku pracy byli oni warci więcej niż cała reszta.
To pokazało, jak ważne jest wyznaczenie sobie swoich celów, zapisanie ich i stałe myślenie i działanie w kategoriach celu.

Dlatego jeśli chcesz zagwarantować sobie uznanie kierownictwa, wzrost wynagrodzenia, awans, stabilność zatrudnienia oraz największy możliwy wpływ firmie w której pracujesz, a tym samym osiągać długofalowo sukces zawodowy to musisz zmienić sposób myślenia o Twej pracy, firmie i karierze.

Zadaj sobie zasadnicze pytanie:
Co z mojej strony takiego mogę wnieść, co znacząco wpłynie na osiągnięcia i rezultaty firmy, dla której pracuję? Codziennie zadawaj sobie to pytanie i zapisuj odpowiedzi. Działaj z wizją celów firmy.

Kiedy skupiasz się na swoim wkładzie przenosisz swoją uwagę z Twojej specjalności, na osiągnięcia firmy. To sprawia, że zwracasz się ku światu zewnętrznemu, czyli ku wynikom firmy. Zastanów się nad tym, jak się mają Twoje umiejętności, specjalność, wiedza, Twoja funkcja i udział w firmie do całej organizacji i jej nadrzędnych celów. Twoim celem powinno być nauczenie się myślenia kategoriami klienta, konsumenta, czyli odbiorcy produktów i usług.

Pamiętaj: To zadowolony, wracający i polecający klient jest wyznacznikiem jakości świadczonych usług, a tym samym pozycji rynkowej firmy, dla której pracujesz.

Aby w jak największym stopniu wpływać pozytywnie na wartość firmy i zwiększać tym samym swoje szanse na sukces warto w swej codziennej pracy przyjąć nową pro aktywna postawę.
• Każdego dnia koncentruj się na tym , w jaki sposób możesz szybciej i taniej wykonywać swoją codzienną pracę;
• Sprawdzaj, jak możesz swoje działania uprościć, zredukować lub niektóre z nich nawet wyeliminować, aby przyśpieszyć proces pracy lub zminimalizować jego koszty;
• Traktuj konsekwencje finansowe swoich działań w pracy, tak jakby dotykały one Twego domowego budżetu. Myśl i działaj w pracy w kategoriach finansowych konsekwencji , weź pełna odpowiedzialność za to co robisz. To sprawi, że będziesz doceniony i wyróżniony.

Od dziś Twoją świadomą strategią na sukces powinno być szukanie odpowiedzi na pytanie: Jak można zwiększyć zyskowność firmy?

Ja podam Ci 4 sprawdzone sposoby:
1. Znajdź sposób na powiększenie jej wpływów poprzez wzrost sprzedaży istniejących już produktów i usług lub/oraz tworzenie, rozwijanie nowych produktów i usług, które będzie można sprzedawać większej liczbie klientów;
2. Pomyśl jak można obniżyć koszty świadczenia usług i produktów dla obecnych klientów.
3. Nieustannie poszukuj rozwiązań, które jednocześnie podniosą sprzedaż i wpływy oraz pozwolą firmie obniżyć koszty związane z tworzeniem tych produktów i usług;
4. Zastanawiaj się każdego dnia nad tym, jak zreorganizować, zrestrukturyzować i usprawnić pracę tak, aby zadania wykonywać szybciej i tańszym kosztem. Wyciśnij z kosztów istniejących tyle ile można. Najlepiej zbadaj każdą pojedynczą pozycję generującą koszty i sprawdź, jak można ją obniżyć. Śledź każde działanie i sprawdzaj, czy pożądany rezultat można osiągnąć w krótszym czasie i niższym kosztem.

Według badań przeprowadzanych z najważniejszymi, wybitnymi menadżerami na świecie padły następujące wnioski:
• W firmie najważniejsi i najbardziej doceniani pracownicy, to ci którzy najbardziej ze wszystkich troszczą się o zyskowność firmy.
• Najbardziej ceni się pracowników, którzy traktują konsekwencje finansowe wszystkich swoich działań i zarządzania dobrami materialnymi firmy tak, jakby był to ich osobisty budżet i tak jakby te konsekwencje finansowe dotykały ich osobiście. Są to pracownicy, którzy pieniądze firmy traktują, jak swe własne i biorą na siebie pełną odpowiedzialność za wyniki firmy.

Pamiętaj!
Nie będziesz w czołówce najlepszych pracowników, jeśli wcześniej odpowiednio nie zapracujesz na swoja wartość w oczach Twoich przełożonych i współpracowników.

Odpowiadaj sobie często na takie pytania:
• Jaki jest mój wkład w dobrobyt rozwój, innowacyjność firmy?
• Czy robię wszystko co w mej mocy, by podnosić jakość tworzonych przez mnie produktów, czy świadczonych usług, tak by dawać klientom jak największą wartość?
• Czy moja obecność w firmie jest kluczowa dla jej rozwoju?
• Czy dajesz z siebie wszystko, czy może pracujesz na 50%, licząc na to, że nikt tego nie zauważy?

Jeśli każdego dnia odpowiesz sobie na te pytania i będziesz starał się aby dać z siebie wszystko to na pewno wiele na tym zyskasz.
Oczywiście może się zdarzyć, że Twój brak zaangażowania wynika z braku realnych możliwości i wyzwań, lub zakresu odpowiedzialności i decyzyjności na Twoim stanowisku tak więc wtedy jesteś w tzw. ślepym zaułku. Jeśli tak jest w Twoim przypadku i raczej nie widać szans na zmianę najlepszym wyjściem może okazać się dla Ciebie poszukanie pracy w firmie, która zaoferuje Ci możliwość większego pola do działania i odpowiedzialności w zakresie Twego stanowiska i specjalności.
Jak powiadał Donald Trump:

,, Najgorsze to stać w miejscu. Czasem jedyna droga w górę wiedzie przez drzwi wyjściowe”.

PODSUMOWANIE:
Największe sukcesy w pracy osiągają Ci, którzy myślą stale w kategoriach celów osobistych i celów firmy i mają długookresową perspektywę zawodową. Właśnie tacy ludzie, cały czas myślą o swej przyszłości i codziennie podejmują świadome kroki przybliżające ich do realizacji własnych marzeń i aspiracji.

WEZWANIE DO DZIAŁANIA:
Stań się jednym z NICH. Bądź najlepszą wersją siebie!

Powodzenia
Tomasz Kołdrowski – Master Life&Career Coach

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *