Co to jest NLP?

Witaj

Dziś naświetlę Ci nieco czym jest NLP, co to oznacza, czym ta dziedzina się zajmuje i jakie są jej początki.

Skrót NLP 0znacza Neurolingwistyczne Programowanie.

Neuro – wyraża ideę, pogląd, że świat odbieramy dzięki naszym pięciu zmysłom, nadajemy tej informacji sens, a następnie podejmujemy odpowiednie do tego działania.

Lingwistyczne – oznacza, że do porządkowania naszych myśli i zachowań oraz do naszej komunikacji używamy języka.

Programowanie – odnosi się do sposobu, w jaki decydujemy się organizować nasze idee, przekonania służące uzyskaniu rezultatów.

Twórcy NLP to:

Richard Bandler – absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, matematyk i terapeuta Gestalt

więcej

John Grinder – adiunkt Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, profesor lingwistyki.

więcej

NLP jest to dyscyplina zajmująca się badaniem reguł, zachowań, sposobów myślenia, jakimi kierują się ludzie odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach: komunikacji międzyludzkiej, uczeniu się i innych, sprzedaży, zarządzaniu, motywacji, wywieraniu wpływu, budowaniu zespołów oraz w sporcie i biznesie.

Twórcy NLP oraz ich następcy odkryli i nadal odkrywają zestawy technik skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zmiany osobistej, samodoskonalenia, wolności i inteligencji emocjonalnej oraz komunikacji z podświadomą częścią umysłu – miejscem, gdzie człowiek magazynuje całość swoich zasobów, talentów, zdolności etc.. potrzebnych do osiągnięcia celu.

NLP to metoda doskonalenia własnych umiejętności, wydobywania z siebie ukrytych zasobów, jest ono też studium subiektywnych doświadczeń, gdyż pozwala dostrzec jak bardzo każdy człowiek jest indywidualnością oraz pomaga poznać mechanizmy i sposoby postrzegania świata przez innych.

Ta wiedza, daje samoświadomość, zrozumienie procesów wewnętrznych jak zjawisk w komunikacji międzyludzkiej, a to pozwala z kolei na lepsze porozumienie między nami a innymi osobami.

NLP bada również, jakimi sposobami wybitne jednostki osiągają spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach i tworzy modele, dzięki którym każdy może nauczyć się jak osiągać podobne rezultaty w prosty i szybki sposób.

Nie wiem czy zauważasz, jak to co czytasz, pobudza Twą ciekawość i inspiruje do tego by sięgnąć po więcej bo już zapewne możesz wyobrażać sobie jaka to fascynująca dziedzina, dzięki której w prosty i skuteczny sposób możesz poprawić jakość swego życia oraz powiększyć swoją samoświadomość.

Tylko pomyśl, jak mogłoby wyglądać Twoje życie, relacje, zdrowie, kariera zawodowa, jak skutecznie będziesz się uczyć,panować nad swym stanem emocjonalnym i wpływać na innych, gdy poznasz te narzędzia i wdrożysz w życie.

Zapraszam Cię do tej wspaniałej podróży, jaką jest życie, świadome i pełne życie. Ta podróż będzie inna niż wszystkie. Pomogę odkryć Ci Twe najgłębsze wartości i marzenia, ale też leki, kompleksy i ograniczenia. Zrobimy Ci Format C, potem update, zainstalujemy właściwe programy, odwirusujemy. Wyznaczysz Cel, sporządzimy dokładną mapę, rozpiszemy konkretny plan działania, dostaniesz narzędzia, nauczę Cię jak się nimi posługiwać by samodzielnie dotrzeć z punktu DZIŚ dokąd tylko zapragniesz.

Jeśli będziesz potrzebować, zawsze możesz liczyć na pomoc coachingową z mej strony.

Do dzieła Bohaterze

Tomasz Kołdrowski – Coach NLP

 

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii NLP i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *