Cel na nowy rok – solidna baza

Cześć

Witaj w drugiej części artykułu na temat zeszłorocznych i noworocznych celów. Zanim zabierzesz się za wyznaczenie swoich nowych krótko i długoterminowych celów pozbieraj się po ostatnim podsumowaniu ( sukcesy i porażki). Podstawą jest zbudowanie sobie silnej bazy , pewności siebie, motywacji by ruszyć z kopyta do przodu. Tak więc poświęć trochę czasu na ten proces, krok po kroku a zobaczysz jaka moc będzie na końcu.

Zaczynamy!!!

1. Co Ci się udało osiągnąć w minionym roku? Pomyśl przez moment o swych celach i które z nich udało Ci się osiągnąć. Wierzę, że na pewno są i takie, które Ci nie wyszły, lecz o wiele bardziej liczy się to, co tak naprawdę udało Ci się zrealizować, z czego jesteś dumny/a, co napawa Cię dumą i wiesz, że możesz to nazwać swoim małym sukcesem.

2. Co Ci się udało osiągnąć do tej pory w życiu? Ludzie często szybko zapominają o swym potencjale i o tym jaka długą, kręta i wyboistą drogę już dzielnie przeszli. Bardzo często nadają sens tylko ostatnim pamiętanym chwilom, a zapominają o tym wszystkim co im się udało. Zatrzymaj się i pomyśl przez chwilę – co w Twoim życiu było jedynie jakimś celem lub pobożnym życzeniem, a udało Ci się jednak to zrealizować? Przypomnij sobie, co wydawało Ci się trudne, ciężkie i niemożliwe, a ostatecznie udało się to osiągnąć? To ćwiczenie sprawi, że poczujesz znacznie większą pewność siebie, która stanie się silnym motorem z napędem atomowym do wyznaczenia i osiągnięcia Twych celów w nowym roku.

3. Twoje 100 pozytywnych cech.

W tym punkcie wypisz w punktach 100 fantastycznych rzeczy na swój temat. Niech to będzie: 100 osiągnięć życiowych, pozytywnych cech, talentów, zdolności, umiejętności. Mogą to być również takie rzeczy prozaiczne, których może nie doceniasz nawet jak: jestem szczupła, mam ładną cerę i długie gęste włosy, cieszę się świetnym zdrowiem, mam ładny uśmiech, jestem bardzo towarzyski, mam dużo przyjaciół, mam świetne poczucie rytmu, dobrze tańczę, nie mam długów, nie mam wrogów, mam pełną kochającą rodzinę, mam wspaniałego partnera/partnerkę, mam głowę do interesów, jestem opiekuńczy, jestem wrażliwa na drugiego człowieka, mam studia etc…

To wcale nie muszą być rzeczy, które są dla Ciebie zaskakujące, niespotykane. Uświadom sobie, że nie wszyscy mają te rzeczy, skarby, zdolności, dobra, cechy, które są dla Ciebie tak oczywiste i czasem niedoceniane. To wszystko to Twe mocne strony. Bardzo istotne jest by wypisać ich jak najwięcej.

Do dzieła, poczuj wdzięczność, dumę, zadowolenie i czuj się dobrze!!!

Twój Coach

Tomasz Kołdrowski

Chcesz skutecznie osiągać cele, realizować wreszcie marzenia a niestety ciągle tkwisz w martwym punkcie? W takim razie jest to kurs dla Ciebie. Położony jest w nim nacisk na eliminację 5 głównych przyczyn, które powstrzymują nas przed osiąganiem celów. Dlatego już teraz zrób pierwszy krok ku realizacji swoich marzeń i zapisz się na kurs:

Jak skutecznie osiągać cele?

Ps. Jeśli podoba Ci się to co robię, chcesz być na bieżąco z nowinkami to zapisz się koniecznie na DARMOWY NEWSLETTER  polub na FB profil  SekretyRozwoju  i polec go, tym, których może to zainteresować.

Dziękuję

 

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Blogger.com
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psychoporady, Samorozwój. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *