5 żelaznych zasad, które pomogą Ci znaleźć idealną dla siebie pracę, w której odniesiesz największy sukces

 

Ostatnie badania nad rynkiem pracy i karierą pokazują wyraźnie pewną smutną prawdę. Otóż to, jak się okazuje tylko niewielki procent ludzi pracuje we właściwych firmach i na właściwym stanowisku. Niestety większość pracuje w przypadkowych miejscach, na całkiem przypadkowych i niedopasowanych stanowiskach, nie wykorzystując przy tym zbytnio swego potencjału, talentów, wiedzy, a czasem nie lubiąc swojej pracy. Pracują tam, bo prawdopodobnie nigdy nie zadali sobie pewnych ważnych pytań:

 • Co mnie naprawdę interesuje? Co jest moją pasją, obsesją?
 • W czym jestem świetny? Na czym się najlepiej znam i w czym inni uważają mnie za eksperta?
 • Czego uwielbiam się uczyć, jaką wiedzę i umiejętności zdobywać?
 • Co mi przychodzi z lekkością i łatwością? w czym jestem wyraźnie lepszy od osób, które znam?
 • Jakie wartości są mi bliskie w pracy i życiu osobistym? Jakie wartości powinna pielęgnować firma, w której chciałbym pracować, abym czuł się w niej dobrze, był właściwym człowiekiem na właściwym miejscu?
 • Jakie zawody mi zawsze imponowały? Kim zawsze chciałem być, jak dorosnę?

Są to pytania o samoświadomość, które warto sobie zadawać, gdyż odpowiedzi na nie są dla nas takim  kompasem, który pomaga prowadzić do celu, długofalowego kierunku i realizacji misji zawodowej.

Świadomość ta pozwoli Ci na sprecyzowanie swej drogi  i wybór odpowiedniego zawodu. A odpowiedni zawód to taki, który jest wypadkową kilku istotnych czynników składowych, tj:

 • Twoje zdolności, talenty,
 • Twoje pasje;
 • Twoje kompetencje, umiejętności, wiedza, doświadczenie zawodowe;
 • Twoje wartości;
 • Potrzeby innych ludzi, korespondujące z poprzednimi punktami;
 • Dopasowanie do stanowiska – czyli odpowiedź na pytanie: ,, Czy moje naturalne wzorce zachowania, jakie przejawiam na co dzień, są najbardziej pożądanymi cechami, wzorcami, które wg firmy są niezbędne zarówno do osiągnięcia sukcesu na danym stanowisku, jak i do sukcesu i wzrostu wartości danej organizacji.

Są to główne kryteria wyboru właściwego stanowiska stosowane przez wąską grupę mistrzów kariery tzw. JEDNOPROCENTOWCÓW.

Kiedy już masz odpowiednią samoświadomość swoich predyspozycji zawodowych, wartości, pasji, kompetencji oraz misji zawodowej to masz już konkretnie wyklarowany profil idealnego stanowiska dla siebie.

Kolejnym istotnym krokiem w procesie budowania udanej kariery jest określenie i znalezienie właściwej firmy, do której będziemy najbardziej dopasowani i która da nam realne możliwości na awanse, dobre zarobki i największe perspektywy rozwoju.

Dlatego, aby dobrze zarządzać swoją karierą powinieneś wybrać Właściwą Firmę i zadbać o bycie w głównym nurcie.

Jeśli wiesz już, jaka praca jest dla Ciebie odpowiednia to powinieneś zrobić wszystko, aby zdobyć pracę w firmie, do której będziesz najbardziej pasować.

Zastosuj te 5 sekretnych reguł szukania najlepszej firmy dla siebie i bądź jak JEDNOPROCENTOWCY!

 1. Na samym początku oddziel branże rozwojowe, od tych które są obecnie w zastoju. Jak to zrobić? Najprościej to, zorientuj się którym firmom i branżom media poświęcają najwięcej uwagi ze względu na ich nowe produkty, usługi, procesy, innowacyjność, konkurencyjność i tempo wzrostu. Przeglądaj sieć, rozmawiaj z pracownikami tych firm, z ich partnerami, dostawcami, klientami oraz z innymi osobami mogącymi mieć dla nas cenne informacje.
 2. Pośród branż rozwojowych wybieraj firmy takie, w których Twoja specjalność stanowi wiodący nurt działań. Jeśli jesteś socjologiem, to pracując w gastronomii czy programowaniu niestety nie zyskasz tam doświadczenia i sławy.
 3. Dotrzyj do tych firm, które mają najlepszą reputację.
 4. Dowiedz się, w której firmie najlepiej płacą, nie zalegają z wynagrodzeniami. Wysokość oferowanych zarobków jest w perspektywie czasowej bardzo istotna, gdyż rzutuje na inne czynniki tj: Twoje przyszłe dochody, premie i podwyżki są przecież i będą obliczane na podstawie Twojej pensji zasadniczej. Wiedz też, że im więcej Ci płacą to tym lepiej Ci się przeglądają kadry i kierownictwo. Oczywiście im więcej Ci firma płaci, tym większe masz szanse, że będziesz angażowany do ważnych zadań i projektów. Tym samym oznacza to, że otrzymasz większą odpowiedzialność, nowe zadania i problemy do rozwiązania. Tak więc, kiedy jesteś specjalistą w swej pasji to wiedz, że właśnie jesteś na najlepszej drodze do władzy, prestiżu, uznania, szacunku i samorealizacji oraz sukcesu finansowego. Jeśli o pracę stara się wiele osób najczęściej otrzymuje ją ten , kto w poprzedniej pracy zarabiał więcej.
 5. Te punkty stanowią swoiste przygotowanie gruntu pod udaną karierę. Jednakże ostateczną decyzję podejmuj na podstawie kryterium dopasowania firmy do Twej osoby.

Zastosuj te kroki, wciel w życie i podziel się w komentarzach swymi wnioskami i historiami sukcesu.

Tomasz Kołdrowski – Master Life&Career Coach

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blogger.com
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop

O Tomasz Kołdrowski

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Konsultant, Diagnosta talentów. Prywatnie miłośnik samorozwoju, meloman, pasjonat turystyki górskiej i rowerowej. Poprzez merytoryczne artykuły, szkolenia, doradztwo i coaching pomagam moim klientom realizować cele życiowe, mądrze kształtować swoja karierę, znajdować balans między życiem prywatnym a zawodowym, inspiruję, motywuję, wspieram w odkryciu misji życiowej i w rozwoju potencjału osobistego. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów prywatnych i zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian życiowych koniecznie skontaktuj się ze mną i umów się na bezpłatną konsultację. Forma - rozmowa na skype/tel lub na żywo ( Warszawa ) Czas - 60 minut Poznamy się, opowiesz mi o swojej sytuacji, problemach, trudnościach, wyzwaniach i marzeniach. Dokonam diagnozy Twojej sytuacji, pomogę Ci ustalić generalny cel rozwojowy i opracować plan działania. Poznasz mnie, moje podejście, metody i wspólnie pomyślimy nad wizją naszej potencjalnej współpracy. Napisz używając zakładki Kontakt lub bezpośrednio na maila: coachingdlaciebie( małpka ) wp.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kariera zawodowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *